Moenäitus “ILLUMINATSIOON” toob varjude maailma valgust

Foto: Riina Varol

Moenäituse avamine toimub 1. novembril kell 17 Telliskivi Loomelinnakus,  Telliskivi 60A (Rattastuudio “Jooks” kõrvaluks). Näitus jääb avatuks 26. novembrini 2018.

Loovjuht: Liisi Eesmaa
Produtsent: Piret Puppart
Fotograaf: Riina Varol
Modell: Äli Kiivet
Make-up: Gerda Miller
Helikujundus: Karl Martin Kelder
Valguslahendus: Luigi Heinmaa
Toimetaja: Stuart Garlick
Graafiline disain: Johanna Ruukholm

Kunstnikud / Artists: Anneliis Reili, Anne Liis Puhk, Karl-Christoph Rebane, Susanna Belinda Kõgel, Karl Martin Kelder, Mairo Seire, Eva Linda Sammelselg, Karin Kreek, Karolin Kärm ja Kairi Katmann, Carla Herring (Saksamaa/Germany), Maria Silenzi (Itaalia/ Italy), Alina Itztel Rivera De Luna (Mehhiko/Mexico)

Ulmadest, valgusest ja virvatuledest inspireeritud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna näitus “Illuminatsioon” juhatab viirastuslikku varjude maailma. Ladinakeelsel sõnal illuminatio on mitmeid tähendusi: valgustatus, mõistatusliku elamusena kogetav sisemine selginemine, lõuendi täitumine värvidega või valgusega kaunistamine. Sõna kõikides konnotatsioonides on see aga valguse paistmine, tuues nägemisvälja uued objektid, tajud ja aistingud.

Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormide meistriklassis osalenud tudengite ülesandeks oli helkurite tootmise ülejääkidest luua ainulaadset, silmapaistvat ja müstiliste vormidega moodi. Illumineerival valgusel on maaväline ja vorme kompav võime. Tudengid ammutasid inspiratsiooni helkurvestidest, korallimaailmast ja religioonist kuni Jeanne d’ Arc’ini välja. Illuminatsioon on nii vaimne kui füüsiline valgustatus, mille silmapete muudab reaalselt tajutavaks, kantavaks kehakatteks. Kursuse käigus valminud helkurmaskid ja -aksessuaarid paljastavad pühalikud miraažid, orbiteerivad futu-nunnad ja illumineeritud aborigeenid. Valgusega küllastunud vormidesse on pea igaühesse  kulunud üle 150 töötunni ja nii võib objekte lähemalt uurides avastada 600st ahvikesest moodustatud korallid, 2000st nahkhiirest koosneva peaehte või 6000st helkurkillust laotud mosaiikse õie.

Valgustatus on oluline ka meie pimedas sügiskaamoses. Koostöös Maanteeametiga osalevad eksperimentaalvormi tudengite tööd sotsiaalkampaanias “Olen silmapaistev!”, mis juhib tähelepanu helkurite olulisusele pimedal ajal. Paista silma, helenda, saa valgustatud (ja jõua tervelt koju!).

PS: Elamuse maksimeerimiseks lülita sisse oma telefoni taskulamp.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud