Distantsõppe võimalused

Foto: Laura Streimann
(täiendamisel) Õppevideod ja viited distantsõppe lahendustest:

Ülevaade platvormidest

e-õppe platvormid: Google ClassroomGoogle DriveLynda.com (tasuline, kuid liitudes on 1 kuu tasuta).

Testid, harjutused, ülesanded (võimalus koguda testide/harjutuste tulemuste infot): MoodleGoogle FormsTestmozSocrativeActionboundQuizizz.

Videokõned: Google HangoutsGoogle Hangouts MeetZoom (tasuline, kuid kuni 40 minutilised vestlused tasuta), Webex Meet, Webex TeamsSkypeBigbluebuttonYouTube LiveDiscord.

Ekraani salvestamiseks: screencast-o-matic.com ja muud võimalused.

Värsket lisalugemist e-õppest HITSA veebilehel. Sealne video võtab hästi kokku videokonverentsi tarkvarad ja toob välja plussid/miinused.

Moodle

Hitsa Moodle koolitus

EKA Moodle on küll pisut erinev Hitsa Moodlest, aga sealt saab sellegipoolest hea ettekujutuse võimalustest.

Kui mõni oluline plugin või võimalus on EKA Moodle versioonis puudu, võib soovist teavitada Riina Laaneveer´i (riina.laaneveer@artun.ee) või EKA IT osakonda (it@artun.ee).

Adobe Connect

Adobe Connect võimaldab ekraanil kuvada ühel ajal slaide/ekraanipilti, videopilti õppejõust ja viimasest sõnavõtjast või nt. kaasõppejõust, küsimused/vastused/sõnumid jms.

Praeguse eriolukorra tõttu pakub Adobe seda tasuta. Piiranguks küll on, et esialgu 90 päeva ja kuni 25 osalejat korraga.

Zoom

Zoom.us (tasuline, kuid kuni 40min pikkused vestlused tasuta) videokonverentsi võimalusi saab edukalt kasutada ka e-õppes.

Videotutvustus
Õppevideo

Plussid:
–Kõik asjad ühes kohas
–Saab nt. iganädalaselt kohtumisi seada
–Märkmete tegemine
–Esitluse salvestamise võimalus
–Hea ühenduse kvaliteet

Google Hangouts

Juba Gmaili integreeritud videokeskkond, mida on väga lihtne kasutada.

Võimaldab videokonverentsi pidada pisemates gruppides (kuni 25 inimest). Koosoleku- või loengupidaja peab lisama kõik osalejad ise gruppi, nt e-posti aadressiga. Saab kasutada Gmaili ja Google kalendris, veebipõhiselt (hangouts.google.com/) ja/või alla laadida mobiiliäpina.

Kasutusjuhend
Lihtsam juhend
Põhjalik videotutvustus

Google Hangouts Meet

Sarnane Google Hangoutsile, aga võimaldab videokonverentsi pidada suuremates gruppides (kuni 100 inimest). Kasutajad saavad ise liituda vastava ruumi tunnusega või lingiga. Võimalik kasutada veebipõhist versiooni (meet.google.com/) ja/või alla laadida mobiiliäpina.

Videotutvustus

Soovitused

Et arvutiga tehtavad video- ja audiokõned oleks müra/vilinavabad, kasutage kõrvaklappe. Veelgi parem on, kui kasutate kõrvaklappe, kus küljes ka mikrofon.

Töödeldes isikuandmeid, veenduge, et Teie arvuti oleks kaitstud parooliga, arvutis oleks toimiv viirusetõrje, puhas pahavarast, turvaline internetivõrk ja isikuandmed poleks kättesaadavad kõrvalistele isikutele!

Varundage oma andmeid nt. pilve (turvaliselt ja arvestades GDPR-st tulenevaid nõudeid). Üks võimalustest.

Juhised tudengile

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil 2020 hilisõhtul välja üleriigilise eriolukorra. Eesti Kunstiakadeemia jätkab õppetööga, rakendame distantsõpet alates 13. märtsist 2020. Üleriigiline eriolukord kehtib esialgu 1. maini 2020, kuid Valitsus monitoorib olukorda iga kahe nädala tagant ja võib anda uusi juhiseid. Tutvu Valitsuse sätestatud eriolukorraga kaasnevate piirangutega.

Juhised üliõpilastele

– Alates 13. märtsist 2020 auditoorset õppetööd EKAs ei toimu ja õppehoone on üliõpilastele suletud. Õppetöö ei jää ära, vaid viiakse läbi distantsõppe vormis. Õppetöö ümberkorraldamisega tegeleb õppekava juht, kes informeerib esimesel võimalusel ka üliõpilasi.
Küsimustega konkreetse õppeaine kohta palume pöörduda vastava aine õppejõu poole.

  • Täiendavate õppetöö korralduslike küsimuste korral palume pöörduda õppekava juhi, oma teaduskonna õppespetsialisti või õppeosakonna poole.

– Kõikidel üliõpilastel, sh vahetusüliõpilastel, on võimalik õppetööd jätkata distantsõppe vormis.

– Doktorantuuris auditoorset tööd ei toimu. Täpsem info õppeaine läbiviimise kohta tuleb õppejõult. Doktorantide iseseisev teadustöö jätkub tavapäraselt.

– Täienduskoolituse kursused ei toimu. Õppijaid ja juhendajaid informeeritakse eraldi. Õppetöö korraldatakse ümber.

– Raamatute laenutamine ja tagastamine ning e-maili või telefoni teel teenindamine ja nõustamine jätkub.
Laenutamise soovist palume teada anda E-R kl 10-17 kas saates kirja library@artun.ee või helistades raamatukogu telefonil 626 7334. Tellitud raamatud on võimalik kätte saada järgmisel tööpäeval (kui tellimus saabub peale kl 16, siis ülejärgmisel tööpäeval). Laenutused saab kätte EKA peahoonest samuti E-R kl 10-17 helistades välisukse kella, andes teada oma soovi ja nime ning valvur toob pakitud raamatud kätte.
Lugejal saab olla käes kuni 10 eksemplari. Laenutatud raamatute laenutähtaeg on 4. mai (samaks tähtajaks on pikendatud kõik kehtivad laenutused tähtajaga alates 1. märtsist). Samuti peatatakse sel perioodil ületatud aja eest viivistasu võtmine.

Raamatute tagastust raamatukokku sel perioodil ei toimu. Lisainfo raamatukogu e-ressursside kasutamise jms kohta lisatakse kodulehele: https://www.artun.ee/oppimine/raamatukogu/

– Tehnikalaenutus on suletud

– Ühiselamu elanikele annab täiendavaid juhised Muusa Majutus. Palume haigestunutel oma seisundist koheselt teavitada: info@yhikas.ee, tel 5918 1442

– Kui teil on käimas või planeerimisel õpingud teistes välisülikoolides, siis erinevate küsimuste korral nõustab teid välissuhete osakond: sandra.mell@artun.ee, tel 626 7369. Välissuhete osakond on kontaktis kõikide välisõppes viibivate tudengitega ning vahendab olulist infot partnerülikoolidega.

– Tutvuge Terviseameti soovitustega eriolukorraga toimetulekuks siin.

Hoidkem end ja teisi!

Lisainfo

 

 

Kontaktid

_MG_7494_1

Kristjan Eichler

IT-peaspetsialist

6267339
53312345

kristjan.eichler@artun.ee

Tener Ilistom

IT spetsialist

6267 339

tener.ilistom@artun.ee

Robert Luig

IT spetsialist-kasutajatugi

6267339

robert.luig@artun.ee