Lahtiolekuajad

18. maist avab raamatukogu esmajärjekorras uksed EKA tudengitele ja töötajatele, kellel on isikliku uksekaardiga sissepääs EKA õppehoonesse. Raamatukogu on avatud tavapärastel aegadel: E–R kl 10–18 ja L kl 11–15.

Lugemissaalis on töökohtade arvu vähendatud, mis tagab ohutu distantsi lugejate vahel – iga laua taga istub üks inimene. Lisaks luuakse raamatukokku ajutiselt arvutitöökohad lõpukursuse tudengitele, mis on ette nähtud lõputööde tegemiseks ja mõeldud ühele inimesele kasutamiseks terve päeva jooksul.

Raamatukogu töökoha (nii arvutiga kui ka arvutita töökohad) kasutamiseks tuleb see eelnevalt broneerida siin (võimalik registreeruda EKA artun.ee kontoga): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FePaCwGnTDP5aOIwIXF3WLqTiz-mePZBR4pqL6aWgYs/edit?usp=sharing

Kui broneeringut samaks päevaks pole, aga siiski soov raamatukogu töökohta kasutada, siis võib raamatukoguga ühendust võtta ning broneeringute puudumisel ja vabade kohtade olemasolul see võimaldatakse. Kui lugeja ei saabu töökohta kasutama 1 tunni jooksul pärast broneeringu algust, siis broneering tühistatakse ja töökoht muutub vabalt kasutatavaks.

Esialgu on väga kitsastes riiulivahedes liikumine piiratud ja soovitud trükiste saamiseks tuleb pöörduda raamatukogu töötaja poole. Nii on turvalisem ja pole liigset otsekontakti teiste raamatukogu kasutajatega. Raamatukogus on olemas desifintseerimis- ja puhastusvahendid nii käte, töölaudade kui ka arvutite puhastamiseks, mida peab iga lugeja pärast töökoha kasutamist rakendama. Raamatukogu üldalasid puhastatakse igapäevaselt ja korduvalt.

Raamatuid on võimalik laenutada ja tagastada. Kõik tagastatud raamatud pannakse 72 tunniks karantiini. Soovituslik on raamatukogu külastamine ette planeerida ja anda sellest kas meili või telefoni teel teada (eriti teavitada laenusoovidest, mispuhul on võimalik juba raamatud enne valmis panna) – nii on külastus kiire ja efektiivne.

Jätkuvalt aitab raamatukogu kõiki soovijaid distantsilt: vastab infopäringutele, aitab leida digimaterjale, skaneerib raamatutest jne. Samuti on kasutatavad kohalikud ja rahvusvahelised e-ressurssid, mis tehtud kättesaadavaks kriisi perioodil ja on leitavad E-raamatukogust.

Maski kandmine raamatukogus on soovituslik. Soovi korral sobivad kandmiseks ka isetehtud näokatted.

Kehtib üldreegel nagu terve EKA hoone puhul – haigena või haigustunnuste olemasolul ei tohi raamatukogu külastada. Raamatukogu ruum on ahtake, nii et käitugem mõistvalt teiste kasutajate ja töötajate suhtes.

Alates 18. maist avanevad piiratud tingimustel ka teised Tallinna raamatukogud.
Eesti Rahvusraamatukogu, info
TLÜ Akadeemiline Raamatukogu, info
Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu, info
Tallinna Keskraamatukogu, info

Olgem terved!

Lisainfo

library@artun.ee

tel 626 7334

Kontaktid

Mait Väljas (6)

Mait Väljas

Raamatukogu juhataja

6267 340

mait.valjas@artun.ee
_MG_3225

Marju Vahter

Peaspetsialist

6267362

marju.vahter@artun.ee
_MG_3202

Tiina Gross

Bibliograaf

6267367

tiina.gross@artun.ee
_MG_3150

Lea Torjus

Raamatukoguhoidja

6267334

lea.torjus@artun.ee
17036506_1246933218688438_2014871596_o

Svetlana Elberg

Raamatukoguhoidja

6267334

svetlana.elberg@artun.ee