Oslo uue ooperimaja projekteerinud arhitektuuribüroo arhitekt räägib Tallinnas mänguväljakutest, mis pole vaid lastele

22. septembril kell 18 esineb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriosakonna avatud loengute sarja raames Saksa arhitekt Jannis Merz, kes igapäevaselt töötab üle maailma tuntud arhitektuuribüroos Snøhetta. Merz, kes on viimastel aastatel olnud seotud Austria ühe populaarseima turismiatraktsiooni, Swarowski Kristallwelteni projektiga, räägib Tallinnas arhitektuuritudengitele, professionaalidele ja lihtsalt ruumihuvilistele mänguväljakutest, mis pole vaid lastele.

Austrias, Wattensis asuv Swarovski Kristallwelten (Swarovski kristallmaailm) on turismisihtpunkt, mida külastab aastas 600 000 inimest. Snøhetta rajas 2015. aastal Kristallwelteni alale mastaapse mänguväljaku koos 20-meetrise mängutorniga, mis sobib väga erinevas vanuses inimestele, pakkudes võimalust mängida, joosta, ronida, rippuda, hüpata. Mängutorn on prototüüpne näide hoonest, mis kasutab maastikulisi vahendeid vertikaalselt organiseeritud ning üksteise kohale asetatud siseruumides.

Üks põnevamaid näiteid Merzi loomingust on ka Bolanzo õhutrammi jaam, mis esindab Snøhetta arhitektuuri ja maastiku sidumisel põhinevat filosoofiat. Snøhetta töödes on maastik enamat kui vaid kontekst – seda kasutatakse sotsiaalse ja demokraatliku instrumendina, inimese ja arhitektuuri vahelise ühendava lülina.

Merz lõpetas Innsbrucki ülikooli 2013. aastal ning alustas samal aastal tööd Snøhetta ahitektuuribüroos, peamiselt rahvusvaheliste projektidega.

http://snohetta.com/

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond.

Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam

www.avatudloengud.ee

Anna tulemisest teada: https://www.facebook.com/events/1912709598956225/

Lisainfo:

Pille Epner

arhitektuur@artun.ee

+372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuriteaduskond