Tootedisaini osakond esitles paekivist tooteprototüüpe

Siim Simmermann_Alus_72dpi
Oliver Kanniste_ Sample 4_72dpi
Henri Kaarel Luht_Heavy Light_72dpi
Dig Where You Stand_72dpi
Hanna-Liisa Haukka_Reflect_3_72dpi

4.-8. veebruarini osales Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakond Põhjamaade suurimal disainimessil Stockholm Furniture & Light 2020.
Tutvustades igal aastal umbes kolmekümne erineva disainiülikooli erialastuudiote raames valminud tooteprototüüpe, on messisektsioon Greenhouse üks mainekamaid noortele disaineritele suunatud esitlusplatvorme.

Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonnalt oli messil väljas 2019./2020. õppeaasta sügissemestril disainer Nick Rossi poolt kaasjuhendatud stuudio Dig Where You Stand raames valminud paekivist tooteprototüübid. Stuudio oli nimetatud rootsi kirjanik Sven Lindqvisti 1978. aastal ilmunud samanimelise käsiraamatu järgi ning keskendus tehase Eesti Dolomiit näitel paekivile kui materjalile ja selle ajaloo- ja tööstuspärandile.

Rohkem infot ja pressimaterjalid: anna-liisa.laarits@artun.ee või +372 56 953 199.

Inglisekeelne pressiteade: https://www.artun.ee/en/estonian-academy-of-arts-to-introduce-six-furniture-designs-using-limestone-as-raw-material-at-stockholm-furniture-light-fair-2020/

Eesti Kunstiakadeemia osalemist disainimessil Stockholm Furniture & Light 2020 on toetatud Eesti Kultuurikapitali arhitektuuri sihtkapitali ja Euroopa Regionaalarengu Fondi EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020.4.01.16-0045 vahenditest.

 

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondTootedisain