Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus “KOHUTAVALT ILUS”

2019. aasta 11. septembrist 9. oktoobrini oli EKA Galeriis avatud EKA arhitektuuritudengite kureeritud rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus KOHUTAVALT ILUS .

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus käsitleb kooli kui ekslemist, aga ka eksimist ja valesti tegemist võimaldavat kohta, püüdes välja selgitada, kus peitub ilu kooliprojekti puhul? Pakume välja, et kõige ilusam asi kooliprojekti juures on julgus, ekslemine ja haavatavus. Koolis kui õppimise koldes peaks läbikukkumine olema pühitsetud. Kole loeb ka! Me viime tähelepanu tulemuselt protsessile ning arutleme süvitsi selle üle, mis innustab meid tegema just seda millesse me tõesti usume? Analüüsime töömeetodeid ning heidame valgust veidratesse kohtadesse, kuhu mõte on vooseisundis ära eksinud. Tahame tuua tähelepanu keskpunkti just need metsikuvõitu vaheetapid, sest ilusaid visuaalne ja lihvitud tekste on terve internet täis!

Eksponeeritud on nii magistritööd, esimeste aastate katsetused kui ka omaalgatuslikud projektid. Kõik projektid on olemuselt kriitilised, otsingulised edulood või luhtumised, mis on eksperimentaalsed oma lähenemise poolest. või mis uurivad eksperimentaalsust ja mängu kui loomingulist meetodit või õppimise viisi.

Näitusel osalejad:
Aleksandr Delev
Alexander Angelov
Aleksandra Lilovska
Marin Markovski
Teodora Todorova
Ralitsa Timeva
Aspasia Strani
Campbell Taylor
Charles Curtin
Miguel Gilarte
Diana Carrillo Silva
Eleonore Devolder
Eugenio Superchi
Maja Piechowiak
Raya Dimitrova
Sara Garcia Santi
Viliam Fedorko

Kuraatorid: EKA arhitektuuri osakonna tudengid Merilin Kaup, Margus Tammik ja Ulla Alla

Näitus kuulus Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 põhiprogrammi.

Partnerid: Kuldpartner / Headline sponsor ABB, Kultuuriministeerium, Kulka EAS, Goethe instituut, Eesti Kunstiakadeemia, EAL, Eesti Arhitektuurikeskus

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud