Selgusid Ülo Pärnitsa stipendiumi 2022. a. laureaadid

Ülo Pärnitsa stipendiumi 2022 laureaadid
Valdek Lauri töö Sinilind2
Valdek Lauri töö Sinilind1
Valdek Lauri töö "Sinilind"

13. juunil, 2022 selgusid viiendat korda Ülemiste City asutaja Ülo Pärnitsa stipendiumi uued laureaadid. Viiest laureaadist kolm olid EKAst ning üks neist on EKA sepakunsti eriala kolmanda kursuse tudeng Valdek Laur. 

Tema töö “Sinilind” oli üks kahest auhinnaväärilisest loovtööst. Teine loovtöö oli klaasikunsti osakonna tudengite Kaija Kohlmann-Genno ja Anette Aasa töö “Aja kulg”. 

“Sinilind” on kummardus kõrgtehnoloogiale ning unistustele paremast tulevikust, kuid ennekõike on see austusavaldus inimestele, kes seda tulevikku ehitavad ning paljud neist töötavad nimelt Ülemiste City IKT-ettevõtetes. 

Skulptuur koosneb massiivsest portaalist, mis markeerib unistuste poole pürgimist ning selle teekonna läbimist – see võib olla samaaegselt ähvardav ning kutsuv, geomeetriliselt selgepiiriline, kuid sellest hoolimata robustne, ulmeliselt võõrapärane, kuid samas äratundmist tekitav. Portaalist mõnikümmend meetrit eemal istub matemaatiliselt minimalistlikul pjedestaalil sinilind, kes tähistab pürgimuste eesmärki. Eemal, kaugel, raskesti silmatav kuid siiski alati nähtaval. Meenutus sellest, et pürgimus on olulisem kui kohalejõudmine. Sest kuhu iganes sa lähed – seal sa oled. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud