Siim Tuksam pälvis Raestipendiumi

Siim Tuksam

Tallinna Linnavalitsuse Raestipendiumi pälvis EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala doktorant, nooremteadur ja lektor Siim Tuksam. Siim juhib koos kolleegi Sille Pihlakuga uurimissuunda “Algoritmilised protsessid puitarhitektuuris”, mille raames on nad läbi viinud mitmeid koostööprojekte, kaasates eratellijaid, puitmajatootjaid, puidutöötlejaid, insenere ja tudengeid. Siim rakendab oma uurimistöös automatiseerimist mitte kui lõputul varieerimisel, vaid standardiseerimisel põhinevat protsessi, millega oleks arhitektuuris ja ehituses võimalik jõuda masskohandamisest algoritmisele masstootmisele.

Siimu doktoritööl on aina digitaliseeritumas ja automatiseeritumas ehitusmaailmas suur potentsiaal järjest hoogu koguvas moodul- ja elementmajade tööstuses, nii ruumilise kvaliteedi loomisel, kui ka ehitussektori tootlikkuse tõstmisel. Oma tööga edendab Siim puitehitust ja sellega jätkusuutlikku looduslikul ressursil põhineva linnaruumi arengut ning loob meetodeid ehitusobjektide keskkonnamõju vähendamiseks.

Tallinna linna Raestipendiumi eesmärgiks on toetada ja tunnustada teadus- ja õppetöös edukaid magistrante ja doktorante, kelle uurimistöö seondub Tallinna linna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondadega, on linnaelu korraldamise seisukohast rakendusliku väärtusega ning aitab kaasa mõne Tallinna linna ees seisva küsimuse lahendamisele.

Palju õnne, Siim!

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond