STARTERcreative’i 2. koht tootedisaini tudeng Kevin Laus-ile!

Vasakult: Kevin Laus, Martin Nõlve ja Loov Eesti juht Eva Leemet. Foto: Harri Tiits

STARTERcreative kevadprogrammis 2. koha saavutanud Aug-Tex meeskonnas oli ka EKA tootedisaini tudeng Kevin Laus. STARTERcreative on ingliskeelne ideede arendamise õppeprogramm, mida veavad 5 ülikooli (TLÜ, EKA, EMTA, EBS ja EEK). Pärast 3-kuulist õppetegevust jõudis demo day’le 22 meeskonda sh STARTERhaapsalu meeskonnad.

EKAst oli demo day’l esindatud 7 tudengit, kes tegelesid erinevate ideedega:
* moestilistika tudengid Katriann Kaasik ja Kelly Kotkas tegelesid mootorsõidukite jagamissüsteemi rakenduse idee arendamisega Bali saarel;
* tootedisaini tudeng Kevin Laus aitas luua päikesepaneelide ja tekstiili ühendamisele ärimudelit, millega saavutati 2. koht. Auhinnaks saadi 500 eurot, aasta tasuta veebimaujutust ja piletid Latitude59’le.
* Erasmuse külalistudeng Jila Svicevic tegeles eri rahvustest isikute identiteedi loomisega luues lippude värvide ühendamise rakenduse, mille tulemusel saavad mitme kultuuri taustaga inimesed endale unikaalse värvikombinatsiooni, mille alusel ennast mõtestada.
* maalikunsti tudeng Karola Kaugema ja graafika tudeng Sidney Lepp lõid vaese kunstniku ühiskonna teadvustamiseks intrigeerivaid kunstilahendusi poekottidele ja vihikutele, mida muide juba erinevates poodides ka osta saab;
* arhitektuuri- ja linnaplaneerimise tudeng Eliisabet Sarv tegeles ka reaalse äriidee formuleerimisega – nimelt juba 1. juunil avab ta Naxose saarel suveniiri poe lohesurfi harrastajatele.
Demo day võitis seekord Muusika -ja Teatriakadeemia tudeng Karolin Kõrre. Tema idee Soundnest aitab läbi spetsiaalse muusikakombinatsiooniga raseduse kulgu harmoonilisemaks muuta nii rasedale kui ka ta perele. 1. koha auhinnaks oli 1000 eurot, 3 aastat tasuta veebimajutust, Latitude 59 piletid ja tasuta 3 kuud SpringHub töökeskkonda.

 

 

Tänan kõiki aktiivseid tudengeid, kes andsid endast parima ja lõpuni ilusti vastu pidasid. Järgmine STARTERcreative juba septembris 2018.

Kelli Turmann

STARTERcreative EKA meeskondade juhendaja


STARTERcreative ja STARTERhaapsalu on osa ettevõtlusprogrammist Edu ja Tegu, mille on ellu kutsunud Haridus- ja teadusministeerium ja mida rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalarengu Fond.

Foto: Harri Tiits
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud