Suuremahulise üle-Eestilise Ackermanni uurimisprojekti interaktiivne teadusveeb ootab avastamist

Eesti barokiajastu skandaalseima ja andekaima puunikerdaja Christian Ackermanni pärandile ja loomingule pühendatud teadusveebi ackermann.ee avalik esitlus toimub 13. aprillil kell 14 Rootsi-Mihkli kirikus. Uurimistöö tulemusi koondaval veebilehel on võimalik näha Ackermanni tööde juures rakendatud uuenduslikke kaasaegseid tehnilisi uuringumeetodeid ning Eesti barokk-kunsti aardeid ennenägematul viisil – nii 3D mudelitena kui röntgenpiltidel. Nende kaudu saab avastada seni nähtamatuks jäänud ajaloo kihid ja neisse peidetud Ackermanni detaili- ja värviküllase loomingu.

Anna palun oma tulekust teada kunstiakadeemia@artun.ee

Kokku neli aastat (2017 –2020) kestva suuremahulise interdistsiplinaarse uurimisprojekti „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ eesmärk on äratada unustusehõlmast mitte ainult Eesti, vaid kogu Baltikumi kontekstis tähelepanuväärne meister. Ackermann on oma elu ja loominguga sidunud siinse kultuuri läänepoolse Euroopaga. Juba oma eluajal antiik-kreeka kujuri järgi “Tallinna Pheidiaseks” tituleeritud Ackermann murdis end välja aastasadu püsinud jäigast tsunftisüsteemist. Tema töökojas valmisid aastatel 1680–1710 kõik Põhja-Eesti kaunimad altariseinad, kantslid ja vapp-epitaafid, krutsifiksid jt kirikusisustuselemendid.

Eesti Teadusagentuuri toel välja arendatud veebiplatvorm ackermann.ee koondab kõiki interdistsiplinaarse teadustöö tulemusi ning loob kindla aluse edasiseks uurimistööks ning teadlaste töö populariseerimiseks. Projekti koostööpartnerid – Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstimuuseum ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ootavad kõiki huvilisi Ackermanni-aasta avastuste ja teadusveebi esitlusele Rootsi-Mihkli kirikusse. Seal asub ka meistri viimane ja keerulise saatusega teos – väga meisterlike nikerdustega kantsel.

 

 

Vaata uudislõiku ERRis

Loe veel Rootsi-Mihkli kantsli ajaloost

Loe veel uurimisprojektist “Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas”

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud