Tallinna Kunsttööstuskooli ja Riigi Kunsttööstuskooli lõpetanud

Tallinna Kunsttööstuskool 1919-1947

1919

Dekoratiivmaal

1. Rakles Voldemar

2Sink Peeter

Naiskäsitöö

3. Kosenkranius Marta

4. Osvet Klara

5. Rääk Maris

6. Starkopf Anna

7. Õunapuu Elise

1921

Naiskäsitöö

1. Lensman Linda

2. Mels Adele (Reinorf)

Puutöö

3. Kaup Adolf

4. Kukkur Arnold

Raamatuköitmine ja papitöö

5. Krausberg Karl

6. Pärt (Pert) Mart

7. Vestenberg Georg

1923

Dekoratiivmaal

1. Pruul Leonhard

2. Kana Eduard

3. Kirs Arnold

4. Kruusman Friedrich

5. Neufeldt (Uuspõld) August

Graafika

6. Vetmar (Haav) Adele

Naiskäsitöö

7. Allebras Vilhelmina

8. Kask Amarta

9. Kuuskman Alide

10. Kuulberg Susanna

11. Ormesson Linda

12. Prants Linda (Veski)

13. Tänava Friida

14. Tõnisman-Aloe  Aleksandra

Skulptuur

15. Pruul Leonhard

1924

Dekoratiivmaal

1. Hein Heinrich

2. Rääk Paul

Naiskäsitöö

3. Bachman Hilda

4. Grünberg  (Koik) Johanna

5. Hunt Alma

6. Veedeman Alide

Puutöö

7. Peipman Arnold

Raamatuköitmine

8. Grünverk (Grünvärk) Elsa

9. Loormann Hermann

Skulptuur

10. Hansen Albert

11. Nõgene Jaan

1925

Naiskäsitöö


1. Mahlberg  (Malberg) Agnes

Raamatuköitmine

2. Tartland (Rivis) Linda

1926

Dekoratiivmaal

1. Vahar Voldemar

Naiskäsitöö

2. Leinbok (Linnus) Hilda

3. Mellits (Kukk) Salme

4. Trautman Salme

5. Volmer Liidia

Puutöö

6. Tannebaum  (Tammeraid) Otto

Raamatuköitmine ja papitöö

7. Truu-Talvik  Herman

1927

Dekoratiivmaal

1. Herman Karl

2. Sepp Edgar

3. Treiman Rudolf

Graafika

4. Hoffman Gerda

Kivitrükk

5. Ohman Johannes

Naiskäsitöö

6. Espenberg Linda

7. Krist Linda

8. Mahoni Ella

9. Pits-Mars Hilda

10. Rosin Linda

11. Rosenstrauch Alla

Skulptuur

12. Altermann (Altnurme) Voldemar

1928

Dekoratiivmaal

1. Kallas Herman

Graafika

2. Schneider Margit

Litograafia

3. Ersdorf Helene

4. Pustak Eveline

Naiskäsitöö

5. Adrat (Lausmaa) Helmi

6. Muda Hilda – naiskäsitöö

1929

Dekoratiivmaal


1. Kivinukk August

Graafika

2. Jürisson Ada

3. Lepik Hugo

4. Lindvers Hilma

5. Mikelson Salme

6. Naha Johann

7. Siim Johanna

8. Sisask Valentine

9. Siegfried Hanna

Naiskäsitöö

10. Kleitsman Hilja

11. Käsper Juulia

Raamatuköitmine ja papitöö

12. Tamberg  (Tiisler) Erika – raamatuköitmine ja papitöö

13. Treiman Rudolf – dekoratiivmaal

1930

Dekoratiivmaal

1. Koppel Friedrich

2. Kuusik Valerie

3. Nordman Karis

4. Preitov-Pedaka Aino (Alamaa)

5. Vaino Eugen

Keraamika

6. Herman Linda (Liiv)

7. Landman Klaviira

8. Neuhaus Vally (Eller)

9. Ulm Adele

Litograafia

10. Floss Robert

Naiskäsitöö

11. Aug Hilja

12. Kuriks Veera

13. Pinder Helmi

14. Vandel Lisette (Leesi Erm)

Raamatuköide ja nahatöö

15. Kukkur Johanna (Koppel)

16. Oksermann Elsa

Skulptuur

17. Kruuse Martin

18. Roiser Alfred

1931

Dekoratiivmaal

1. Pallas Richard

2. Ross Hilda

3. Vapris Konstantin

Graafika

4. Peterson-Särgava  Juta

Keraamika

5. Aints (Vahemetsa) Alma

Metall ja emailleerimine

6. Madisson Eva (Ede Kurrel)

Naiskäsitöö

7. Freiman Ella

8. Kallas Aliide

9. Lukin Erika (Vapris)

10. Luukman Hilda

11. Piilbaum Linda

12. Stein Luise

13. Villenthal Paulina

Tekstiil


14. Kont Ellen (Hansen) – tekstiil

1932

Dekoratiivmaal

1. Madisson Johannes-Ilmar

2. Markin Bruno

3. Saarniit Voldemar

4. Väljamäe Richard

 

Graafika

5. Erisman Jaan

6. Johanson Richard

7. Kana Miralda

8. Päts Theodor

9. Salu Eduard

10. Schichaeva Natalia

Kivitrükk

11. Pitka Olga

Metall ja emailleerimine

12. Holm Edith

Nahatöö ja papitöö

13. Undrits Hildegard (Reimo)

 

Naiskäsitöö

14. Maksim Lidia

15. Soltner Benita

16. Suur Elise

17. Vahe Helma

 

Raamatuköitmine ja papitöö

18. Orav Helene

 

1933

Dekoratiivmaal

1. Hoffart–Alas Arnold

2. Muda Leida

3. Muhrman-Floss Irmatraud-Siegried

4. Simonlatser Linda

Graafika

5. Kendler Benita

6. Veeret Salme

Keraamika

7. Orusaar Ivan

8. Sinka Ellinor (Piipu)

9. Vannari Boris

Nahatöö

10. Hindov Renate

Naiskäsitöö

11. Kukk Marie – naiskäsitöö

12. Luik Linda – naiskäsitöö

13. Mölder Helmi – naiskäsitöö

14. Rammus Leida (Soom) – naiskäsitöö

15. Rahamägi Ester – tikand

16. Sand Meeri – naiskäsitöö

17. Sirgi Alide – naiskäsitöö

18. Treikelder (Endre) Leida – naiskäsitöö

Raamatuköitmine ja papitöö

19. Sau Helmi – papitöö ja raamatuköitmine

Skulptuur

20. Treiman Johannes – skulptuur

1934

Dekoratiivmaal

1. Einman Eduard

2. Kõva Magda

3. Piilendorf (Pihelga) August

4. Rosenberg Roland

Graafika

5. Bagh Elisabeth

6. Tomingas Felix

7. Trei Salome

8. Zapp Edgar

9. Seeberg Hugo

Kivitrükk

10. Rant Elmar

11. Arrak  (Arak) Juliane

Litorgaafia

12. Gross Ulrich

Metall ja emailleerimine

13. Säkk Erna

14. Sööberg (Trepp) Emilda

15. Vaher Valentina

16. Hanson Benita

17. Koppel Ludilla

18. Ney Agnes

19. Remmelmann Armilda

20. Riberg Antonie

21. Truus Ksenja

Naiskäsitöö

22. Tõnstein Hilda-Elfriede

Raamatuköitmine ja nahatöö

23. Bulin Viktor

24. Johanson-Jõeste Valter

25. Vöölmam Tamara

26. Gutman Leonid

Skulptuur ja puutöö

27. Jesse Elmar

Trükitöö

28. Preiverk Egon

1935

Dekoratiivmaal

1. Türk Paul

Graafika

2. Igel-Laigo Salme

3. Ridali-Birkenfeld Aleksander

4. Valter Joosep

5. Poller Eugenis

Keraamika

6. Peterson (Simulson) Mari (Maria)

7. Thomson Cristel

Kivitrükk

8. Ivanova-Jõeste Valentina

9. Moosel Maria

Nahatöö

10. Luup Ella

11. Sokolovsky Sofia

Naiskäsitöö

12. Domberg Linda

Tikkimine

13. Krabi Leida-Renate

14. Loik Leonide

15. Tiik Angela

1936

Dekoratiivmaal

1. Barlo Paul

2. Blunt Vladimir

3. Matt Frits

4. Osol-Gents Auguste

Graafika

5. Müller Isa

6. Roosmaa Max

7. Terri Olga

Keraamika

8. Pedajas Laine

9. Rääk Marie

Kivitrükk

10. Mudist Evald

11. Pelekais Arvid

Raamatuköitmine ja nahatöö

12. Arold Lydia

13. Liivola-Krikman Elfriede

14. Patsig Leida

15. Ujuk Linda

Tekstiil

16. Klaus Leida

17. Lepik Hildegard

18. Roopalu Johanna

Tikandus

19. Heinsaar-Heimera Asta

20. Paris Linda-Maris

21. Podegrad Johanna

22. Schmidt Aino

1937

Dekoratiivmaal

1.Bormeister Mär

2. Leškin Viktor

3. Okas Evald

Graafika

4. Raud Amilde

5. Tamverk Robert

Keraamika

6. Kelemit Gennadi

7. Nyman Ilmar

Kivitrükk

8. Hoidre (Horn) Alo

9. Roosaar Igor

Nahatöö

10. Tomingas Erna

Naiskäsitöö

11. Sepa (Schmidt) Galina

12. Uudsemaa (Ustermann) Hilda-Benita

Raamatuköitmine ja nahatöö

13. Mustik Juts

14. Otsak Elfriede

15. Veski Irene

Skulptuur ja puulõige

16. Pallase Osvald

17. Tertsius Harry

Tekstiil

18. Elberg Leida

19. Hirv-Hirsch Olga

20. Neeme Helmi

 

1938

 

Dekoratiivmaal

1. Bergmann Karl

2. Elling Hugo

3. Raunam-Zahn  Oskar

Maalimine

4. Uusen Emma

Graafika

5. Knüppfner Liselotte

6. Laos Heinrich

7. Michelson Lucie

8. Punga Dagmar

9. Puks Hans

10. Ruus Harald

11. Reeveer-Brever  Paul

12. Särm (Serm) Agnes

Keraamika

13. Andemaa Inge-Morganna

14. Kajandi (Kosenkranius) Helmi

15. Kuuste (Gustel) Virve

16. Mets Niina

17. Merits Adelina

Litograafia

18. Peets Laine

Metallitöö

19. Jürisson Erika-Hildegar

Raamatuköitmine ja nahatöö

20. Randveer-Ermann  Viktor

Skulptuur

21. Mölder Arseni

22. Pehme Karl

23. Altosaar (Domingo) Nadeza

Tekstiil

24. Sepp Maria

25. Heinvars Selma

Voolimine

26. Saaring-Sõrmus Rudolf

1939

1. Ennosaar-Erman Leopold

2. Kurg Salme-Miralda

3. Salve-Peschel Silvia

4. Tullus Lembit

5. Vasmuth Silvia

Keraamika

6. Kuma (Gutman) Helene

7. Pender Asta

Klaasilihvimine

8. Lemberg Herta-Regina

9. Lintrop Ilse

10. Umberg Leida

Litograafia

11. Kaik Helga-Emilia

12. Tümp Endel

13. Veisenberg Alma

Metallitöö

14. Jürilo Lia

15. Mikk Astrid

16. Lindre Asta

Naiskäsitöö

17. Puusep Meta

Raamatuköitmine ja nahatöö

18. Kamarik Helmi

19. Look Leida

Skulptuur

20. Setkova Tamara

Tekstiil

21. Paulman Hildegard

22. Tänav Emilie

23. Tõnts Hilja

1940

Dekoratiivmaal

1. Fuks Margarete

2. Kuprijanov Galina

3. Kuusik Elmar

4. Lemberg Valentine (Lember-Bogatkina Valli)

5. Lind Raoul

6. Metsmar Alice-Elisabeth

7. Reimann Vello

8. Rida Linda

Graafika

9. Lepp Esko

10. Liiv Ferdinand

11. Mäger Bertha

Klaasilihvimine

12. Jaanson Alma

Litograafia

13. Jürisson Leo

14. Kristjansen Asta

15. Laur Henriette

16. Leetvee (Leetberg) Felix

Nahatöö

17. Kristjansen Ella

18. Lebedev-Nikolajev Nikolai

Portselanmaal

19. Birk Maria

20. Brenjeff Nina

Raamatuköitmine ja nahatöö

21. Toom Kira

Tekstiil

22. Siir Linda

Tikandus

23. Martin Linda

1941

1. Külmet Johannes (Arved)

2. Luha Helju

3. Puust Kalju

4. Selts Arved

Graafika

5. Heling (Kruus) Anita

6. Hoidre Alo

7.  Kulles Toivo

Litograafia

8.  Aas Hugo

9. Rosin Leo

10. Õunapuu Laine

Maal

11. Lundava Rait

12. Murašev Ljubov

13. Mänd Roman

14. Okas Evald

15. Raunam Oskar

16. Räni

17. Viilup Aleksei

18. Roosa Lembit

Metallitöö

19. Ernesaks Hilda

20. Hoidre Leida

21. Lahesalu Laine

22. Metson Asta

23. Prillop Aino

Nahatöö

24. Kuuste Helga

25. Messner (Kangro) Evi

26. Nyman Virve

27. Pajurand Ella

28. Pihel Hilja

Skulptuur

29. Mark Bernhard

Tekstiil

30. Jalak Laine

Tikandus

31. Puks Helle

1942

1. Lemits Enn

2. Tilk Nora

Graafika

3. Kurg Salme-Miralda

4. Laev Diana

5. Rooneem Henn

6. Vasmuth Silvia

Keraamika

7. Jaanberg (Jaanpark) Silva-Viola

8. Juht Asta Eliisabeth

9. Laskejev Galina

10. Leper Maria

11. Linberg Laine-Ludmilla

12. Peil Benita

13. Põks Monika

14. Rätsep Niina

15. Tamman Jüri

Klaasikaunistamine

16. Pops Hans

Litograafia

17. Kamarik Linda

18. Kersna Heino

19. Pajupuu Kaljo

20. Varrik Hilda-Miralda

Maal

21. Habicht Ülo Hindrek

22. Kesk Elsa

23. Külv Maimu-Helene

24. Leškin Viktor

25. Luha Heljo

26. Raid Ilse

Raamatuköitmine ja nahatöö

27. Jakubovitsch Emilia

28. Sepp Linda

Skulptuur

29. Eskel Albert

30. Setskov Tamara

Tekstiil ja mood

31. Brenjev Niina

32. Herm Helga

33. Jalakas Laine

34. Kiin Ella Erika

35. Kohal Eha

36. Koitjärv Eliise

37. Puks Helle

38. Sild Hilda

Tsinkograafia

39. Vaidla Eljut

Vormindus

40. Rekk Signe

Raudsepp Linda- eriala puudub

1943

1. Lood Erna

Maal

2. Jaanus Veera

Moejoonistamine

3. Jatšmulin Hilja

1947

Maal

1. Linnat Ilmar

Moekunst

2. Klaus Leida


Koostas:

Reet Kukk / EKA arhivaar

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

ÕppeosakondVälissuhete osakond