Tartu Kunstimuuseumi „Noor Tartu“ konkursi laureaat on EKA fotograafia osakonna magistrant Keiu Maasik

"Esimene Keiu poster", pigmenditrükk, 59 x 84 cm, 2013

Näituseprojekti „Noor Tartu“ konkursile esitas näitusekavandi ligi 30 kunstnikku, kelle seast tunnistati laureaadiks EKA fotograafia osakonna magistrant, noor foto- ja videokunstnik Keiu Maasik.

Keiu Maasiku näituseprojekt analüüsib relvadele omistatud emotsionaalset tähtsust eesti ühiskonnas ja kultuuriruumis, keskendudes kolme venda ühendavale relvandushobile. Maasiku projekti tugevusena tõi žürii välja oskusliku teemapüstituse, mis seob isikliku kogemuse päevakajalise temaatikaga.

„Keiu Maasiku projekt paistis silma professionaalsuse, terviklikkuse ning kunstniku suutlikkusega siduda aktuaalseid teemasid isiklike kogemustega,“ sõnab žürii töös osalenud Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti kuraator Joanna Hoffmann.

Näituseprojekti „Noor Tartu“ kavandikonkursi võitjana on Keiu Maasikul võimalus saada isikunäituse koostamise kogemus Tartu Kunstimuuseumis ning anda muuseumi toel välja oma loomingut tutvustav brošüür. Keiu Maasiku isikunäitus on Tartmusis avatud 5. oktoobrist kuni 2. detsembrini 2018. Näituse kuraator on Heiti Kulmar.

Keiu Maasik on Tartust pärit foto- ja videokunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning praegu jätkab seal magistriõpinguid. Hetkel viibib ta vahetusüliõpilasena Praha Arhitektuuri-, Disaini- ja Kunstiakadeemias. 2017. aasta kevadel toimusid Tallinnas tema esimesed isikunäitused: „Oma mälu kaardimajas“ Hobusepea galeriis ning „Kadunud sõbrad“ EKA galeriis. Oma loomingus on ta käsitlenud teemasid nagu dokumenteerimise mõju mälule, identiteet ja inimestevahelised suhted. Nendele teemadele läheneb ta tihti isiklike kogemuste ja mälestuste kaudu.

Konkurssi toetab Tartu Linnavalitsus. Tartu Kunstimuuseum tänab kõiki konkursil osalejaid.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud