TUDENGITE JA ÕPPEJÕUDUDE SAAVUTUSED

RAHVUSVAHELISED KONKURSID

 • 575 ülemaailmsele konkursile esitatud raamatu hulgast valiti “Maailma parima kujundusega raamatud 2013” konkursil pronksmedali vääriliseks EKA graafilise disaini prof. Ivar Sakk’i doktoritööga valminud raamat „Aa kuni Zz. Tüpograafia ülevaatlik ajalugu”. Juhendajaks prof. Mart Kalm. Teos pälvis veel 2012. a. Eesti Disainiauhindade konkursil keskkonnasõbraliku trükise eriauhinna.
 • EKA graafika tudeng Aap Kaur Suvi võitis Poola rahvusvahelise audiovisuaalfestivali Screen & Sound Fest – Let’s See the Music! GRAND PRIX

RIIKLIKUD KONKURSID

 • 2013 Ajujahi finaalis sai kolmanda koha EKA vilistlane Anna Aleksejeva projktiga PESA. Suurima rakendusväärtusega innovaatilise idee eripreemia Tartu linnalt väljastatiRAINCAPSULE, kes hetkel teostab EKAs tootearendust. Napilt jäi finaalist välja EKAs tootearenduse saanud ratastega laste tõukekelk SNOLLER.
 • Tallinna Jäätmekeskuse uue logokavandi peapreemia võitsid EKA kujunduskunsti II kursuse tudeng Reilika Purk ja Alan Pilter tööga “Ringtee”. Internetihääletuse eripreemia võitis EKA kujunduskunsti II kursuse tudeng Gertu Kallas logokavandiga “Puud”. LOE EDASI

RIIKLIKUD PREEMIAD

 • EKA maastikuarhitektuuri õppejõud Katrin Koov ning arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala vilistlased Indrek Peil, Siiri Vallner ja Hannes Praks said Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue hoone arhitektuurse lahenduse ja sisekujunduse Eest riiklikuKULTUURIPREEMIA.
 • EV president tunnustas iseseisvuspäeva eel EKA prof. Krista Kodrest Valgetähe III klassiTEENETEMÄRGIGA. Riiklik autasu antakse neile, kes on erinevatel elualadel ilmutanud suurt professionaalsust, leidlikkust, järjekindlust ning kelle pühendumus oma kutsetööle või tegevusele kodukoha hüvanguks on aidanud Eestit paremaks muuta.
 • Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu tänavuse AASTAPREEMIApälvis filmiuurija ja kunstiajaloolane Eva Näripea. EKA kirjastajana töötades on ta aidanud kaasa mitmete oluliste kunsti- ja disainiajaloo alaste teoste ilmumisele, olles nii hoolikas toimetaja kui tõlkija.
 • EKA õppejõud ja vilistlane Veronika Valk pälvis Noore Arhitekti PREEMIA2012. a. aktiivse tegevuse eest arhitektuurivaldkonna edendamisel, teadvustamisel, propageerimisel ja elavdamisel.
 • AASTA NOOREKS Tekstiilikunstnikuks 2012 tunnustati EKA vilistlane ja dotsent Kärt Ojavee. Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumis olnud näituse “UUO- määratlemata kasulikud objektid” (21.04.- 27.06.2012.) eest.
 • Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad kujutava ja rakenduskunsti valdkonnas – Visible Solutions OÜ, Timo Toots (EKA vilistlane), Marge Monko (EKA õppejõud), Sigrid Viir (EKA magistrant) – Eesti silmapaistva esindamise eest rahvusvahelisel nüüdiskunsti areenil 2012. aastal.
 • Arhitektuuri sihtkapitali arhitektuurialase tegevuse aastapreemia: Jüri Soolep (kauaaegne EKA õppejõud, professor ja dekaan) – tegevuse eest Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaanina, pikaajalise õppe- ja teadustöö ning raamatu „Ruum ja mõte. 10 loengut arhitektuurist“ kirjutamise eest.
Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud