Valmistame maske! EKA avatud akadeemia heategevusprojekt koostöös Toidupangaga
 Tule ja õpi moedisainer Kalle Aasamäe juhendamisel EKAs näomaski õmblema ning aita väikese tegusa päevaga kaasa suurele heateole!

EKA avatud akadeemia korraldab heategevusliku projekti, mille käigus õmbleme korduvkasutatavaid ja mugavaid maske, et kinkida need edasi inimestele, kes kaitset ja tuge enim vajavad. Koostöös Toidupangaga jaotatakse valminud maskid ühes toidumoonaga eakatele abivajajatele. Tule kampa ja aita meil ühiselt see heategu korda saata!

Kuidas?
 


Laupäeval, 3. oktoobril koguneme Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas. Päev algab Kalle Aasamäe poolt väljatöötatud näomaski tegemise õppimisega. Selleks võib iga osaleja võtta omale meelepärase kanga kodust kaasa, millest endale või lähedasele soovib maski teha. Liimiriie, kumm jm vajalik on kohapeal olemas.

Pärast oskuste omandamist, harjutamist ja lihvimist asume kõik üheskoos projekti kallale ning hakkame kolmeliikmeliste gruppidena agaralt maske õmblema. Tegemise käigus saadakse ühtlasi ka hea kogemus tootmisprotsessist ja vilumus igas maskivalmistamise etapis. Sekka palju uusi toredaid tutvusi ühes ilusa ja eesmärgistatud päevaga.

Osalemine
 


Projektis osalemine on tasuta. Soovituslikult on osalejal eelnev õmblusmasina kasutamise kogemus. EKA avatud akadeemia katab kõik koolituskulud ning tagab maskide valmistamiseks vajalikud materjalid ja tehnika.

Osalemiseks tuleb end registreerida ja seejärel kindlalt ka osaleda, kuna muidu jääb tühjana jäetud koht mõnel teisel heategijal täitmata. Plaanide muutumise korral palume anda meile loobumisest teada võimalikult aegsasti. Registreerimine kestab kuni kohti jagub.

Kava


  • 10–11.30 Iga osaleja valmistab endale Kalle Aasamäe õpetamisel maski. Valmistamiseks võib osaleja kasutada enda kangast või kohapeal olevaid kangaid.
  • 11.30—12 Lõunapaus. Võimalik einestada EKAs asuvas Daily kohvikus. Päeva vältel saavad osalejad einestada ka muul endale sobival ajal vabas vormis tingimusel, et toidu või joogiga õmblusklassi ei siseneta. Nii jääb EKA moeosakonna õmblustehnika ilusti terveks.
  • 12—17 Maskide valmistamine heategevuseks. Heategijad jagatakse kolmeliikmelistesse meeskondadesse, kus iga osaleja keskendub ühele maskivalmistamise etapile — lõikamine, triikimine ja liimimine ning õmblemine. Grupis vahetuvad rollid järgemööda.

Tule! Sinu osalus loeb, et see heategu korda saata.
 Aeg
: 3. oktoober 2020, kell 10—17
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, moedisaini osakonna õmblustöökoda D507
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerun

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud