Viru Keskuse aatriumis näeb ärksat Eesti ehtekunsti

Alates 22. maist on Viru Keskuse aatriumis avatud Eesti juveelimüügifirma Goldtime’i ning Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala III kursuse tudengite koostööprojektina sündinud ehtenäitus PILK.

Mis juhtub, kui anda kümnele noorele ehtekunstnikule vabad käed ning ainult üks sõnapaar – Eesti Ehe.

PILK on nende kunstnike subjektiivne nägemus Eestist. Rännakul otsimaks seda salapärast essentsi, mille järgi tunneme ära oma kodumaa, on pilk olnud suunatud Eesti loodusele, kultuurile ja folkloorile. Või ka lihtsalt aknast välja. Märgatu ja iseloomulik on oma kuju leidnud metallis ja puidus, plastikus ja puuseenes.

10 noort kunstnikku – Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsepp, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti

Goldtime valib näituse jooksul potensiaalikama autori, kes saab sel kevad-suvel oma loomingu jaoks eripinna Goldtime juveeli- ja kellakaupluses Eesti Ehtedisaini alal Viru Keskuses. Heal näituse külastajal on võimalus kaasa rääkida publiku lemmiku välja selgitamisel ning üks õnnelik näituse külastaja, kes arvamust avaldanud, saab võimaluse ainulaadse autoriehte võitmiseks .

Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems.

Näitus on avatud 22.05. – 28.05.2017, Viru Keskuse lahtioleku aegadel iga päev

kell 9.00-21.00.

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Margus-Villems
Viimati muudetud

Ehte- ja sepakunst