Disaini eelakadeemia. Moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisain


Sisseastumiskatseteks ettevalmistaval kursusel katsetatakse mitmekülgsetes töötubades erinevaid moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini tehnikaid. Lisaks laiendatakse õppurite valdkonnaspetsiifilist silmaringi ning luuakse katsetel vajaliku portfoolio tarvis erisuguseid loomingulisi töid. 

Disaini eelakadeemia käigus tutvutakse EKA õppeprotsessi ning töökeskkonnaga. Osalejatel on võimalik küsida tagasisidet ja teadmisi nii tudengitelt kui ka õppejõududelt, kes töötube juhendavad.

Eelakadeemias tutvutakse moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini erialadega ühisel kursusel, kuna kandideerimine kolmele erialale toimub ühtemoodi ning esimesel semestril õpitakse nendel kolmel suunal koos.

Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks on vaja osaleda kohtumistel ja töötubades. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

KAVA

12. juuni

 • Kell 10–11. Nõuanded portfoolio koostamiseks ja soovitused sisseastumisvestluseks. Juhendab BA lõpetaja Juulia Aleksandra Mikson. EKA tekstiilidisaini osakonna kangaskudumise stuudios D505.
 • Kell 11–12. Moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini ühisõppekava tutvustab aksessuaaridisaini osakonna juhataja Stella Runnel. Ruum D505.
 • Kell 12–14. Moeillustratsioon. Juhendab moedisaini eriala magistrant Cärol Ott, kes tutvustab  valdkonna arengusuundi ja töövahendeid ning suunab katsetama tehnikaid, mida kasutada kreatiivsuse arendamiseks ja loomingulise portfoolio täiendamiseks.

  Kaasa võtta töövahendid: tušš, paksem marker, peenem tindipliiats (nt 0.3 Uni Pin), 2-3 akrüülvärvi, harilik pliiats, kustukumm, eri paksusega pintslid (nt akvarellipintslid, mis lähevad otsast hästi peeneks ja mõni laiem karmima karvaga ehituspintsel) + kasutatud paberid, ajalehed, koopiapaber ja tavaline akvarellipaber.

  Toimub EKA moedisaini õmblusstuudios, ruum D507.

 • Lõuna omal kulul
 • Kell 15–17. Moodboardi loomine. Inspiratsioonimaterjali kogumine ja ettevalmistamine esitlusteks. Juhendab moedisaini eriala magistrant ja moedisainer Katrin Aasmaa.  Ruum D505.

19. juuni

 • Kell 11–13. Aksessuaaridisaini töötuba 3D visandamine: jalats. Juhendavad aksessuaaridisaini osakonna meister Kelian Luisk ja lektor Marta Moorats.

Töötuba annab osalejatel võimaluse kasutada materjalide graafikat, tekitada erinevaid vorme ja väljendada oma stiili.  Osalejatel on ettekujutus jalatsist, töötoas saavad nad oma teadmisi laiendada ja väljendada ennast uuel moel. Töötoa läbides tekib arusaam erinevatest disaini protsessidest ja uus perspektiiv jääkmaterjalide kasutamiseks. Kaasa võtta jalatsid (võivad olla nii vanad kui ka uuemad, jalatseid ära ei rikuta). Muu maketeerimis materjal ja töövahendid olemas kohapeal.

Toimub EKA aksessuaaristuudios, ruum B510.

 • Lõuna omal kulul
 • Kell 14–16. Tekstiilidisaini töötuba: Siiditrükk. Juhendab Kangatrüki stuudio meister Frank Abner. Palume kaasa võtta T-särk, millele trükkida.

Toimub EKA Kangatrüki stuudios, ruum D502.

 • Kell 16–17.30. Kokkuvõte. Tagasisidet jagavad ja tekkinud küsimustele vastavad moe-, aksessuaaridisaini- ja tekstiilidisaini osakonna esindajad ja/või vastuvõtukomisjoni liikmed.

 

Kursuse läbinu


– on tutvunud moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini õppekavaga

– teab sisseastumistingimusi ning nõudeid sisseastumisportfooliole

– oskab eksperimenteerida erialaste väljendusvahenditega

– on loonud uusi töid või katsetusi, mida lisada sisseastumisportfooliosse

– on saanud tagasisidet ja nõuandeid EKA tudengitelt ja õppejõududelt

 

 

Juhendajad

Juulia Aleksandra Mikson (BA), Cärol Ott (BA), Katrin Aasmaa (BA), Kelian Luisk (MA), Marta Moorats (MA) Frank Abner (BA) jt.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju teenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks ning teha vajadusel muudatusi õppekavas. Kursuse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki kursusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda vms.

 Aeg:
laupäeviti12. juuni kell 11–17 ja 19. juuni 2021 kell 11–17.30
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn.
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 10 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: moe-, sise ja tööstusdisain
Suurim osalejate arv: 10
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Hind

 • 95 eurot osalejatele vanuses 16–21 a (makstakse registreerumisel)
 • 125 eurot osalejatele vanuses 22–26 a (makstakse registreerumisel)

 

REGISTREERUN

 

 

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud