Disainerid kaasatakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla teenuste arendamisse

Täna, 22. aprillil algab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas viis päeva kestev disainisprint, mille eesmärgiks on pakkuda veelgi patsiendikesksemaid tervishoiuteenused.

Disainisprindil osalevad Eesti, Soome ja Rootsi ülikoolide disaini-, tehnoloogia- ja tervishoiuvaldkondade magistrandid. Neid juhendavad Eesti Kunstiakadeemia ja TalTechi ühisõppekava Disaini ja tehnoloogia tulevikud õppejõud Ruth-Helene Melioranski ja Ionel Lehari, Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna juhataja teenusedisainer Maarja Mõtus, Lapimaa ülikooli doktorant Mira Alhonsuo ja Haigekassa innovatsioonijuht Kitty Kubo. Samuti toetavad tiimide tööd Regionaalhaigla kliinilised spetsialistid. Ideede arendustele aitavad kaasa Regionaalhaigla kvaliteediosakond ning Riigikantselei Innovatsioonirühma kuuluv teenusedisainer Daniel Kotsjuba.

Disainisprindi eesmärgiks on tuua avaliku sektori organisatsioonini disainijuhtimise põhimõtted – õppida koosloome meetodil tervishoiuvaldkonna avalikke teenuseid arendama ja leida kõige patsiendikesksemad lahendused Regionaalhaiglale kui väljakutsete omanikule.

Regionaalhaigla juhatuse liikme Terje Peetso kinnitusel on eduka ravi eelduseks just patsiendikeskne lähenemine, kuna just patsiendid teavad endast, oma haigusest ja elukvaliteedist rohkem kui keegi teine. “Mul on väga hea meel, et meie haigla osaleb selles projektis, mis toob patsiendid, teenusedisainerid ja haiglad ühise laua taha, et leida senistest lihtsamaid, turvalisemaid ja kasutajasõbralikumaid teenuseid ja lahendusi,” sõnas Peetso. Ta lisas, et “loominguline koostöö annab võimaluse näha asju teise nurga alt ning leida keerulistele probleemidele sageli lihtsaid lahendusi, mille peale muidu ei tuleks.”

5-päevase disainisprindi vältel väljapakutud ideest loodud prototüüpe, millest hiljem võimalusel saavad ka valmis teenused, esitletakse reedel, 26. aprillil algusega kell 10:45 Regionaalhaigla auditooriumis aadressil J. Sütiste tee 19. Esitlused toimuvad inglise keeles ja on kõigile avatud.

Ajakava allalaaditav siin.

 

Disainisprint on kaasrahastatud valdkondade vahelist koostööd arendava Põhjamaade ministrite nõukogu programmi Nordplus Horizontal NPHZ-2018/10108 Co-Desgining Healthcare ja Euroopa Regionaalarengu Fondi EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020.4.01.16-0045 vahenditest.

 

Rohkem infot:
Anna-Liisa Laarits
anna-liisa.laarits@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud

Tootedisain