EKA avatud akadeemia Arturid 2020

Lõpule on jõudmas erakordseid väljakutseid täis aasta ning on aeg jagada välja EKA avatud akadeemia tänavused Arturid. Eesti oma Artur ei helgi küll nii kuldselt nagu ameeriklasest Oscar, kuid on selle võrra oluliselt paindlikum ja praktilisem kunstiväljal. Alljärgnevad laureaadid on tunnustuse Arturi kujul iga üks omal moel endale teeninud ühes sügava tänutunde ja kummardusega meie poolt.

EKA avatud akadeemia meeskond tänab kõiki lõppenud aasta programmi loojaid, selles osalejaid ning toetajaid. Olete kõik andud olulise panuse aega, mis on olnud täis murrangulisi arendusi ja arengut. Soovime südamlikke pühi ning vankumatut teotahet algavasse aastasse!

Aasta kursus

Rõivaste seeriatootmise projektijuhtimineon moedisainer Hanna Korsari poolt loodud kursus, mis tabab suurepäraselt täiendusõppe formaati ja väljundit. Kursus pakub praktilisi teadmisi selleks, et hõlbustada disaineril välja töötada sujuvat ja süstemaatilist tootmisprotsessi. See on olnud hea võimalus EKA vilistlastele ja moedisaini erialal inimestele täiendusõppeks, seejuures sobib programm ka alles alustavale moedisainerile. Kursuse üheks tugevaimaks omaduseks on juhendaja kui oma ala silmapaistva eksperdi kõrval ka Hanna mitmekesine õppemetoodika, mis varieerus veebipõhistest ülesannetest kuni õppekäikudeni ettevõtetesse.

Aasta juhendaja

Kadri Ruusna on sel aastal rajanud sisearhitektuuri suuna EKA avatud akadeemia lühikursuste programmis. Ta on kõrgelt hinnatud juhendaja, kes on kaasanud teisi oma ala professionaale looma erinäolisi sisearhitektuuri ja projekteerimise kursusi. Kadri omandas 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi sisearhitektuuri erialal. Ta on diplomeeritud sisearhitekt, tase 7. Tänaseks on Kadri sisearhitekt ja mööblidisainer oma sisearhitektuuribüroos Ruusna SAB. Kadri täienduskoolituste õppemetoodika on olnud uuendusmeelne ja väga inspireeriv kogu EKA avatud akadeemia meeskonnale.

Eelakadeemia aasta juhendaja

Alina Nurmist viis eelakadeemia Tartusse! Tema initsiatiivil on juba kahel järjestikusel õppeaastal toimunud lisaks Eesti Kunstiakadeemiale eelakadeemia arhitektuuri ja sisearhitektuuri kursus ka Tartus. Lihtsustatult on Alina edendanud EKA sisseastujate järelkasvu kahel rindel Eestis ja seda suuresti oma vabast ajast ja missioonitundest. Alina lõpetas Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri magistriõppe 2017. aastal. Ta on lisaks ka EKA sisearhitektuuri osakonna õppejõud. Eelakadeemia õppurid kiidavad Alina ja teiste juhendajate võimet grupiarutelusid käivitada, intensiivistada noorte ruumitaju ja loovat suhtumist vormieksperimentidesse.

Aasta koordinaator

Kadi Kibberman oli 19/20 õppeaastal toimunud erikursuse „Tekstiilidisain kiust nutilahenduseni” koordinaator, kes panustas silmapaistvalt kursuse sisuloomesse, korraldusse ja õppetegevusse. Kadi on suurepärane grupitunde looja ning hoidja, kursuse osalejate seas kõrgelt hinnatud ja hoitud. Ta on põhjalik, pühendunud ning pealehakkaja kursuse edendamisel. Suures osas just tänu Kadile teostus erikursuse lõpunäitus esmakordselt galeriis, kes vedas pühendunult projekti algusest lõpuni.

Aasta koostööpartner

ArtDepoo galerii on Jahu tänavaval peituv Tallinna kaasaegse kunstimaastiku aare, kus saab aastaringselt avastada erinäolist kunsti ning nautida selle kõige keskel ka muusikat, seminare ja huviringe. Galerii mõjusalt suur ja avar ruum on täidetud maast laeni soojusega, mis kiirgub galerii programmijuhi Kristiina Nurgast. EKA avatud akadeemia on väga tänulik suurepärase koostöö eest, mis sujus kogu loovprotsessi vältel innustavalt organiseeritud sujuvuse ja rõõmust pakatava teotahtega.

Aasta heategevuslik organisatsioon

Toidupank on tegutsenud tänaseks 10 aastat ning muutunud asendamatuks abistajaks paljudes Eesti kodudes. Ilma pikema selgituseta on lihtne mõista, miks 2020 ning sellele järgneval aastal vajab Toidupank lisatuge annetuste ja abistajate kujul rohkem kui eales varem. EKA avatud akadeemia väärtustab ja tänab kõiki Toidupanga tegevusse panustajaid. Siinkohal soovime eriliselt tänada kõiki vabatahtlikke, kes meie heategevusprojekti käigus maske eakatele õmblesid, et need Toidupanga annetuskastidesse jagada. EKA avatud akadeemia igaaastane jõuluannetus läks tänavu pakkidena teele just Toidupanka. Kutsume üles ka kõiki teisi jõulupidudele planeeritud eelarvega hoopiski annetusi tegema.

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud