Disain ja rakenduskunst

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna magistritaseme õppekava Disain ja rakenduskunst kulgeb paralleelselt ingliskeelse õppekavaga Design and Crafts.

Sisse astutakse küll ühisele õppekavale, kuid valik tuleb teha ka erialade lõikes: keraamika, klaasikunst ja -disain, ehtekunst, sepakunst, tekstiilidisain, nahakunst ja -disain, moedisain, graafiline disain.

Disain ja rakenduskunst MA õppekava eesmärgiks on magistrantide professionaalseks eluks ettevalmistamine läbi võimalikult realistliku ja sidusa koostöö eri tasandite ja valdkondade koostööpartneritega, enese positsiooni kaardistamine (kogukonna, ühiskonna, disainivälja, globaalmajanduse, looduskeskkonna jpt kontekstides). Õppekava avab tudengeile võimalikult palju reaalseid lugusid elust oma ala proffide ja ka alustavate tegijate study case`ide vahendusel. Õppekava on mõeldud arenema ja muutuma koos tudengitega – iga uue rühmaga alustatame õppetööd ümarlauas – keda Sa tegelikult enda ees näha tahaks? Kelle kogemust pead vääruslikuks? Milline on Sinu huvide fookus ja erialaga seotud unistused?

Magistriõpe toob keskmesse koostöö (eriti just materjalikunstide õppekavad on BA tasemes individuaalsetele väljakutsetele üles ehitatud). Programmis on erialade ülesed rühmatöö ülesanded, kus kohtuvad erineva tausta ja õpikogemusega tudengid. Olulise osa õppemahust moodustavad (välisõppejõudude juhendatud) töötoad, mis mõeldud rutiini murdma ja edaspidiseks õppetööks impulsse andma.

Disain ja rakenduskunst magistriõppekava teeb tihedat koostööd Eesti Kunstiakadeemia Sustainable Design uurimiskeskusega – keskkonnateadlikkus on oluline osa erinevatest disainiprojektidest.

Tudengid, kes asuvad õppima õppekaval Disain ja rakenduskunst, jäävad tihedalt seotuks oma valitud erialaga. Valitud erialade võimalused, nt unikaalsed/spetsiifilised töökojad ja rahvusvaheline renomee on ka põhjuseks, miks tulla õppima just Eesti Kunstiakadeemiasse.

Materjalipõhise disaini ja tarbekunsti erialad (keraamika, klaasikunst ja -disain, ehtekunst, sepakunst, tekstiilidisain, nahakunst ja -disain, moedisain, graafiline disain) kannavad endas unikaalset nägu ja filosoofiat ning Eesti Kunstiakadeemia on mitmete erialade puhul üheks vähestest kohtadest maailmas, kus seda MA tasemel on üldse võimalik omandada.

Disain ja rakenduskunst MA õppekava ühendab väga erineva tausta ja huvidega tudengeid – kuid iga MA lõpetaja peaks olema milleski maailma parim. Olgu selleks geniaalne toode, unikaalne kunstnikupositsioon või põhjalikkus materjaliuuringutes.

Disain ja rakenduskunst MA õppekava on ka loogiliseks lävepakuks õpingute jätkamiseks EKA doktorantuuris.

Õppekava juht on dotsent Merike Rehepapp.

Uudised ja sündmused

Kristiina-Uslar,-Data-Turbine-IV

Klaasikunsti osakonna dotsent Kristiina Uslar osaleb rahvusvahelisel klaasinäitusel ‘TACTILE’ GlazenHuisis Belgias

Alates 28. juunist kuni 4.novembrini 2018 on võimalik näha rahvusvahelise klaasikunsti tippsaavutusi näitusel 'TACTILE' GlazenHuis Kaasaegse Klaasikunsti Keskuses Lommelis, Belgias. Kuraator Sue Schiepers toob kaasahaaraval näitusel kokku mitmeid erinevaid trendiloojaid klaasikunstis. Näitusel saab näha nii tõelisi tehnoloogilisi saavutusi- elusuuruseid klaasist kleite kui ka õhkõrnade ...
Rait Lõhmus

Maks Roosma nimelise preemia laureaat 2017/2018 on tänavu kevadel klaasikunsti ja -disaini eriala bakalaureusõppe lõpetanud RAIT LÕHMUS

Maks Roosma nimelise preemia laureaat 2017/2018 on tänavu kevadel klaasikunsti ja -disaini eriala bakalaureusõppe lõpetanud RAIT LÕHMUS. Preemia andis 26. mail üle klaasikunsti osakonna juhataja ja Roosma nimelise preemia žürii liige prof Mare Saare keraamika ja klaasikunsti eriala üliõpilaste ühisnäituse OMAVAHEL avamisel Tallinna Botaanikaaias. Rait Lõhmus pälvis preemia oma uudsete ...
Disain ja rakenduskunst / Design & Crafts magistritööde kaitsmised 4.–7. juunil 2018

Disain ja rakenduskunst / Design & Crafts magistritööde kaitsmised 4.–7. juunil 2018

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna õppekavade Disain ja rakenduskunst (eestikeelne) ja Design & Crafts (ingliskeelne) erialade ehte- ja sepakunsti, moedisaini, nahakunsti ja -disaini, tekstiilidisaini, keraamika ning klaasikunsti ja -disaini magistritööde kaitsmised toimuvad 4.–7. juunil 2018. Magistritööd on eksponeeritud EKA lõputööde näitusel TASE ‘18, Lembitu 10. ...
Maarja Maemets poster

Klaasikunsti osakonna magistrandi Maarja Mäemetsa esimene isiknäitus “aega on küll / there’s time”

Maarja Mäemetsa esimene isiknäitus "aega on küll / there's time" uurib tänapäeva sotsiaalmeedia maastikku, kanaleid Instagram ja Facebook, mis pakuvad inimestele võimaluse jagada maailmaga oma igapäevategemisi läbi fotomeediumi.Näitus on avatud galeriis Positiiv (Roo 21a, Pelgulinn, Tallinn) 3.-20. oktoobrini 2017, esmaspäevast reedeni kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel. Näituse avamine ...
Disain ja rakenduskunst

Disain ja rakenduskunst

https://www.youtube.com/watch?v=p14OrGmJEVs Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna magistritaseme õppekava Disain ja rakenduskunst kulgeb paralleelselt ingliskeelse õppekavaga Design and Crafts. Sisse astutakse küll ühisele õppekavale, kuid valik tuleb teha ka erialade lõikes: keraamika, klaasikunst ja -disain, ehtekunst, sepakunst, tekstiilidisain, nahakunst ja -disain, moedisain, ...
  • Nahakunsti osakond annab tudengitele väga tugeva ja laiapõhjalise tehnilise teadmise, mida oma enda kogemuse põhjal teades, välismaal väga hinnatakse. Kursus on pakkunud väga häid enesearendamisvõimalusi, nagu näiteks kaks töötuba rahvusvahelise jalatsimärgiga Camper, mille peakontoris ma nüüd ka töötan. Soovitan kursust just aktiivsetele tudengitele – selle kestel pakutakse mitmeid erinevaid projekte siin ja välismaal, mis kõik annavad hea võimaluse oma erialal edasi areneda.
    Kelian Luisk
    MA Disain ja rakenduskunst (Nahakunst) ‘17