Disain ja rakenduskunst
Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna magistritaseme õppekava Disain ja rakenduskunst kulgeb paralleelselt ingliskeelse õppekavaga Design and Crafts.
Sisse astutakse küll ühisele õppekavale, kuid valik tuleb teha ka erialade lõikes: keraamika, klaas, ehe ja sepis, tekstiilidisain, nahakunst ja disain, moedisain.
Disain ja rakenduskunst MA õppekava eesmärgiks on magistrantide professionaalseks eluks ettevalmistamine läbi võimalikult realistliku ja sidusa koostöö eri tasandite ja valdkondade koostööpartneritega, enese positsiooni kaardistamine (kogukonna, ühiskonna, disainivälja, globaalmajanduse, looduskeskkonna jpt kontekstides). Õppekava avab tudengeile võimalikult palju reaalseid lugusid elust oma ala proffide ja ka alustavate tegijate study case’ide vahendusel.
Magistriõpe toob keskmesse koostöö (eriti just materjalikunstide õppekavad on BA tasemes individuaalsetele väljakutsetele üles ehitatud). Programmis on erialade ülesed rühmatöö ülesanded, kus kohtuvad erineva tausta ja õpikogemusega tudengid. Olulise osa õppemahust moodustavad (välisõppejõudude juhendatud) töötoad, mis mõeldud rutiini murdma ja edaspidiseks õppetööks impulsse andma.
Tudengid, kes asuvad õppima õppekaval Disain ja rakenduskunst, jäävad tihedalt seotuks oma valitud erialaga. Valitud erialade võimalused, nt unikaalsed/spetsiifilised töökojad ja rahvusvaheline renomee on ka põhjuseks, miks tulla õppima just Eesti Kunstiakadeemiasse.
Materjalipõhise disaini ja tarbekunsti erialad (keraamika, klaasikunst ja -disain, ehtekunst, sepakunst, tekstiilidisain, nahakunst ja -disain, moedisain) kannavad endas unikaalset nägu ja filosoofiat ning Eesti Kunstiakadeemia on mitmete erialade puhul üheks vähestest kohtadest maailmas, kus seda MA tasemel on üldse võimalik omandada.
Disain ja rakenduskunst MA õppekava ühendab väga erineva tausta ja huvidega tudengeid – kuid iga MA lõpetaja peaks olema milleski maailma parim. Olgu selleks geniaalne toode, unikaalne kunstnikupositsioon või põhjalikkus materjaliuuringutes.
Disain ja rakenduskunst MA õppekava on ka loogiliseks lävepakuks õpingute jätkamiseks EKA doktorantuuris.
Õppekava juhid on Julia Valle Noronha ja Taavi Hallimäe.