Töökeskkond

Paul Kuimet Fotoosakonna analooglaboris. Foto autor: Tõnis Jürgens

Tehnika laenutus D101

Ülikoolis on tehnika laenutus, kus tudengid saavad laenutada kaasaegset foto-, video-, valgus- ja helitehnikat, projektoreid ning muid töövahendeid, et parimal moel teostada oma õppe- ja loometöö ideid.

Professionaalseid töövahendeid saavad sümboolse tasu eest EKA tudengid ja töötajad laenutada, et teostada oma loomingulisi ja õppetöiseid ideid.

Tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

 

Laenutus asub 1. korrusel ruumis D101 (valvelaua ja raamatukogu juures)

Laenutus on avatud esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel
kell 10–12 (tehnika vastuvõtt)
kell 15–17 (tehnika välja andmine)

 

__

 

Lisainfo
Tener Ilistom
laenutus@artun.ee

Printimislabor D305

Printimise stuudio

Printimislaboris on võimalik kvaliteetselt skaneerida ja printida. Seal on töötamiseks kaks 27” töökohta, igas neist Adobe CC Master Collection ja peagi lisandumas ka graafikalauad. Lisaks on arvutites olemas ka spetsiifilisemad programmid. Skaneerimiseks on kasutusel Hasselblad X1 virtuaalne trummelskanner ja Epson Espression 11000 A3 tasaskanner. Printimiseks Epson SC-P6000 24” ja SC-P9000 44” RGB printerid.

(NB! Printimine võtab aega (ca 30 min/m) ja sellele lisandub materjalikulu (tint ca 20 €/m2 + paber). Töötamiseks laboris tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (vähemalt nädal) labori eest vastutavate isikutega. See ei ole koopiakeskus.

 

___

 

Printimislabori juhataja

Tanja Muravskaja

tanja.muravskaja@artun.ee

Digilabor B307

Digilabor on spetsiifiline arvutiklass, mis vastab vabade kunstide teaduskonna vajadustele. Seal saab teha foto-, video- ja helitöötlust, 3D modelleerimist jne. Töötamiseks on sisse seatud 15 töökohta (27”), igas Adobe CC Master Collection ja peagi on lisandumas ka graafikalauad. Lisaks sisaldavad arvutid ka muid spetsiifilisemaid programme. Õppejõule on kasutamiseks 86” nutitahvel ja arvuti kõigi programmidega.

 

 

Foto- ja videostuudio B404

Stuudios on võimalik pildistada, filmida ja salvestada heli. Olemas on nii välgud (erialatudengitele) kui ka püsivalgused; tootefoto laud, valge kaartaust (laius 6 m) ja erinevat tooni pabertaustad (laius 2.75 m). 

 

Stuudio on eelkõige ette nähtud töötamiseks ühel grupil korraga, kuid vajadusel saab ruumi liigendada mitmeks töötamise alaks. Stuudio juures asub ka modellide-, riietumis- ja meigiruum.

 

Töö fotostuudios toimub ainult eelneval kokkuleppel fotoosakonna meistriga. Fotoosakonna välistel tudengitel on võimalik stuudiot kasutada neljapäeviti vahemikus kell 10–18.00.

Lubatud on pildistada vaid kooliga seotud ülesandeid. Kommertstööde jaoks ja väljastpoolt kooli tulnud isikutele kehtib vastav hinnakiri.

 

Heli salvestamiseks on olemas ühendus uusmeedia helistuudioga (B306). Heli kuulamiseks ja salvestamiseks on tehnilised võimalused olemas ka kohapeal.

Heli salvestamine on vaja eelnevalt kokku leppida uusmeedia õppesuuna meistriga.

 

___

 

 

Foto- ja videostuudio juhataja:

Reimo Võsa-Tangsoo

T ja R 10-18:00

fotostuudio@artun.ee

 

Foto- ja videostuudio meister:

Madis Kurss

E ja N 10-18:00

fotostuudio@artun.ee

 

 

Analoogfoto labor B405

Paul Kuimet Fotoosakonna analooglaboris. Foto autor: Tõnis Jürgens

Analooglaboris on võimalik ilmutada ja suurendada nii mustvalget kui ka värvifilmi (C-41 ja E-6). Seal on omaette labor filmi ilmutamiseks, 5 ruumi suurenditega, keskne ruum kus toimub paberi ilmutamine/kinnitamine ning ruum piltide kuivatamiseks. Kõik suurendid on värvipeaga ning nendega on võimalik suurendada 135 ja 120 filmilt. Mustvalge suurenduse jaoks on ilmutusvannide maksimaalne suurus 30” x 40”. Värviprotsessi jaoks on töös 80cm laiune Colenta RA-4 protsessor.

Labori kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine.

 

__

 

 

Analooglabori juhataja

Kristiina Hansen

kristiina.hansen@artun.ee

Maitselabor B407

Kontaktid

portree

Madis Kurss

Foto- ja videostuudio juhataja (0,5)

6164200

fotostuudio@artun.ee, madis.kurss@artun.ee
2020-08-27-kristiina

Kristiina Hansen

Analooglabori juhataja (0,5)

6164200

kristiina.hansen@artun.ee
_DSC2620-Reimo-artun-kodulehele-2

Reimo Võsa-Tangsoo

Dotsent (0,5), Foto- ja videostuudio meister (0,5)

6164200

fotostuudio@artun.ee, reimo.vosa-tangsoo@artun.ee