Töökeskkond

Maitselabor B407

Digilabor B307

Digilabor on spetsiifiline arvutiklass, mis vastab vabade kunstide teaduskonna vajadustele. Seal saab teha foto-, video- ja helitöötlust, 3D modelleerimist jne. Töötamiseks on sisse seatud 15 töökohta (27”), igas Adobe CC Master Collection ja peagi on lisandumas ka graafikalauad. Lisaks sisaldavad arvutid ka muid spetsiifilisemaid programme. Õppejõule on kasutamiseks 86” nutitahvel ja arvuti kõigi programmidega.

Töötajad
Hans-Gunter Lock
Reimo Võsa-Tangsoo

Analoogfoto labor B405

Analooglaboris on võimalik ilmutada ja suurendada nii mustvalget kui ka värvifilmi (C-41 ja E-6). Seal on omaette labor filmi ilmutamiseks, 5 ruumi suurenditega, keskne ruum kus toimub paberi ilmutamine/kinnitamine ning ruum piltide kuivatamiseks. Kõik suurendid on värvipeaga ning nendega on võimalik suurendada 135 ja 120 filmilt. Mustvalge suurenduse jaoks on ilmutusvannide maksimaalne suurus 30” x 40”. Värviprotsessi jaoks on töös 80cm laiune Colenta RA-4 protsessor.

Labori kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine.

Tehnikud
Kulla Laas
Reimo Võsa-Tangsoo

Fotostuudio B404

Printimislabor D305

Printimislaboris on võimalik kvaliteetselt skaneerida ja printida. Seal on töötamiseks kaks 27” töökohta, igas neist Adobe CC Master Collection ja peagi lisandumas ka graafikalauad. Lisaks on arvutites olemas ka spetsiifilisemad programmid. Skaneerimiseks on kasutusel Hasselblad X1 virtuaalne trummelskanner ja Epson Espression 11000 A3 tasaskanner. Printimiseks Epson SC-P6000 24” ja SC-P9000 44” RGB printerid.

(NB! Printimine võtab aega (ca 30 min/m) ja sellele lisandub materjalikulu (tint ca 20 €/m2 + paber). Töötamiseks laboris tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (vähemalt nädal) labori eest vastutavate isikutega. See ei ole koopiakeskus.

Meistrid
Marko Nautras
Reimo Võsa-Tangsoo

Raamatukogu

Tehnika laenutus D101

Ülikoolis on tehnika laenutus, kus tudengid saavad laenutada kaasaegset foto-, video-, valgus- ja helitehnikat, projektoreid ning muid töövahendeid, et parimal moel teostada oma õppe- ja loometöö ideid.

Professionaalseid töövahendeid saavad sümboolse tasu eest EKA tudengid ja töötajad laenutada, et teostada oma loomingulisi ja õppetöiseid ideid.

Tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

 

Laenutus asub 1. korrusel ruumis D101 (valvelaua ja raamatukogu juures)

Laenutus on avatud esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel
kell 10–12 (tehnika vastuvõtt)
kell 15–17 (tehnika välja andmine)

Lisainfo
Tener Ilistom
laenutus@artun.ee

NZ7_5076
printimise stuudio
fotograafia_analooglabor

Kontaktid

_DSC2620-Reimo-artun-kodulehele-2

Reimo Võsa-Tangsoo

Dotsent (0,5), tehnik (0,5)

6164200

reimo.vosa-tangsoo@artun.ee
Kulla Laas (10)

Kulla Laas

Tehnik-ekspert

616 4200

kulla.laas@artun.ee