Vormi- ja keskkonnadisain

Toodete ja keskkondade kujundamine
Vormi- ja keskkonnadisaini erialal õpetatakse toodete ja keskkondade (nt näituste, muuseumide ekspositsioonide ja telestuudiote) kujundamist. Suur osa õppeainetest on seotud tootedisainiga, kuid lisaks õpetatakse ka ruumikujunduse ja graafilise disainiga seonduvat. Nii omandavad üliõpilased oskused probleemide loovaks lahendamiseks ja oma töö esitlemiseks.

Osakoormusega tsükliõpe
Vormi- ja keskkonnadisaini eriala õpivad inimesed, kes soovivad luua eriilmelisi keskkondi, kus kasutatakse nii ruumi-, vormi- kui ka graafikaalaseid teadmisi. Osakoormusega tsükliõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Õppekava on osakoormus õppekava ja on tasuline.
Õppemaks 2300 EUR õppeaasta.

Eriala

Eesti Kunstiakadeemia vormi- ja keskkonnadisaini eriala valmistab ette toote- ja keskkonnadisainereid, kes arvestavad töös kasutajate ja tellijate vajadustega. Õppe käigus kujuneb tudengitel põhjalik arusaam kaasaegse disaini ja keskkonna käsitlustest. Kujundamise õpetamisel lähtutakse disaini hetootedisaa tava põhimõtetest, valdkonna uutest arengutest ning mõtestatakse disaini suhet inimeste ja ümbritseva keskkonnaga. Eriala lisaained on ruumikujunduse ja graafilise disaini kursused, mis käsitlevad keskkonna kujundamise erinevaid küsimusi ning annavad mitmekülgseid oskusi projektide loovaks lahendamiseks.

Õppekava

Vormi- ja keskkonnadisaini eriala on üks neljast kujunduskunsti õppekava suunast. Kujunduskunst on tsükliõppe õppekava, mis on suunatud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega tsükliõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse vormi- ja keskkonnadisaini alase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks tootedisaini valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Samuti luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.

 Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat. Auditoorse õppetöö sessioonid toimuvad vähemalt kaks korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).

 Õppekava on osakoormusõppekava ning tasuline.

Kellena saab töötada?

Vormi- ja keskkonnadisaini eriala lõpetajad võivad leida tööd tootedisaineri, visualiseerija (3D), disainer-ettevõtja, keskkonnadisaineri või disainijuhina, aga ka näituste, ekspositsioonide ja sündmuste kujundajatena.

Kuku Helena Veidenbaum
Kuku Reimo Unt(2)
KK_merilin pold2
LauraOllo_esitlus.indd
KK_kadrivilu2

Uudised ja sündmused

Ühisruum

“Ühisruumi otsides” workshop

Reedel, 4. septembril, kell 12.00 algab Eesti Kunstiakadeemia ruumis A403 workshop “Ühisruumi otsides”, mis kestab 18. septembrini. Kahe nädala jooksul viivad EKA tudengid läbi erinevaid töötube, mille raames püütakse kollektiivselt leida ühist ajaveetmise ja sotsialiseerumise paika. Ühine maja on olemas, kuid kuhu on kadunud Kunstiakadeemiale omane inspireeriv atmosfäär, kogukonna ja ...
Jõulude hullutav magususe massihüpnoos.

Keskkonnadisaini eriala tudengid lõid Solarisse jõuluhüpnootilise vaateakna

EKA keskkonnadisaini tudengid pakkusid Solarise keskusele neli lahendust, millest valiti teostamiseks Oksana Burova kavand "Jõulude hullutav magususe massihüpnoos". Teostada aitasid: Iti-Christella Mägi, Diana Rossmann, Kristina Liivapuu. Tudengeid juhendas õppejõud Inessa Josing. Solarise turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul valiti just see teos, kuna rõhutab edukalt kontrasti jõuluhulluse ...

Lisainfo

Raido Laasi
Kujunduskunsti õppekava juht
raido.laasi@artun.ee
Telefon: 626 7103
Põhja puiestee 7, D404