Vormi- ja keskkonnadisain

Toodete ja keskkondade kujundamine
Vormi- ja keskkonnadisaini erialal õpetatakse toodete ja keskkondade kujundamist. Suur osa õppeainetest on seotud tootedisainiga, kuid lisaks õpetatakse ka ruumikujunduse ja graafilise disainiga seonduvat. Nii omandavad üliõpilased oskused probleemide loovaks lahendamiseks ja oma töö esitlemiseks.

Osakoormusega sessioonõpe (tsükliõpe)
Osakoormusega sessioonõpe (tsükliõpe) annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe (tsükliõppe) arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).

Õppekava on osakoormus õppekava ja on tasuline.
Õppemaks:
2500 EUR õppeaasta

Instagram: @ekasessioonope

Eriala

Eesti Kunstiakadeemia vormi- ja keskkonnadisaini eriala valmistab ette toote- ja keskkonnadisainereid, kes arvestavad töös kasutajate ja tellijate vajadustega. Õppe käigus kujuneb tudengitel põhjalik arusaam kaasaegse disaini ja keskkonnadisaini käsitlusest. Õpetamisel lähtutakse disaini hetketavadest ja põhimõtetest, valdkonna uutest arengutest ning mõtestatakse disaini suhet inimeste ja ümbritseva keskkonnaga. Lisaks tootedisaini ainetele on õppekavas sisearhitektuuri ja graafilise disaini ained, mis aitavad kaasa lahendada keskkonna kujundamise erinevaid küsimusi ning annavad mitmekülgseid oskusi projektide loovaks lahendamiseks.

Eriala lõpetaja on valmis jätkama õpinguid tootedisaini või sisearhitektuuri magistrantuuris.

Õppekava

Vormi- ja keskkonnadisaini eriala on üks neljast kujunduskunsti õppekava suunast. Kujunduskunst on sessioonõppe (tsükliõppe) õppekava, mis on suunatud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega sessioonõpe (tsükliõpe) annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse vormi- ja keskkonnadisaini alase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks tootedisaini valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Samuti luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.

 Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat. Auditoorse õppetöö sessioonid toimuvad vähemalt kaks korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).

 Õppekava on osakoormusõppekava ning tasuline.
Õppemaks 2500 EUR õppeaasta.

Kellena saab töötada?

Vormi- ja keskkonnadisaini eriala lõpetajad võivad leida tööd tootedisaineri, visualiseerija (3D), disainer-ettevõtja, keskkonnadisaineri või disainijuhina, aga ka näituste, ekspositsioonide ja sündmuste kujundajatena.

Kuku Helena Veidenbaum
Kuku Reimo Unt(2)
KK_merilin pold2
LauraOllo_esitlus.indd
KK_kadrivilu2

Uudised ja sündmused

IMG_20220106_171103 - Copy

Vormi- ja keskkonnadisaini projekti “Mäng” hindamine

Vormi- ja keskkonnadisaini 3. kursuse tudengite tootedisaini aine projekti "Mäng" hindamine. Tudengitel oli ülesandeks disainida mänguasi vanusele 3-10 eluaastat, võis ka lemmikloomale. Materjaliks Eestile nii omane puit, mille kasutusvõimalused on laialdased. Ülesanne kätkes endas ka prototüübi valmistamist puidutöökojas. Õppetöö tulemusena valmisid kiiged, kraana, kelk ja sõidukäru. ...
näitus kotis 2

Näitus “Kotis” EKA otsatrepikoja aknal

Reede õhtul 18. detsembril avati Eesti Kunstiakadeemia otsatrepikoja aknal näitus "Kotis" Näitus avab EKA otsatrepikoja vaate möödujale kogu kõrguses ja paljastab tõe kust õngitsetakse ideid kotitäite kaupa. Installatsioon valmis keskkonnadisaini eriala üliõpilaste kursusetööna, juhendajaks Helen Sirp Idee ja teostus: Triin Treimann, Ereth Aasna, Grete Nagel Näitus on avatud 18.detsember 2020 ...
Ühisruum

“Ühisruumi otsides” workshop

Reedel, 4. septembril, kell 12.00 algab Eesti Kunstiakadeemia ruumis A403 workshop “Ühisruumi otsides”, mis kestab 18. septembrini. Kahe nädala jooksul viivad EKA tudengid läbi erinevaid töötube, mille raames püütakse kollektiivselt leida ühist ajaveetmise ja sotsialiseerumise paika. Ühine maja on olemas, kuid kuhu on kadunud Kunstiakadeemiale omane inspireeriv atmosfäär, kogukonna ja ...
Jõulude hullutav magususe massihüpnoos.

Keskkonnadisaini eriala tudengid lõid Solarisse jõuluhüpnootilise vaateakna

EKA keskkonnadisaini tudengid pakkusid Solarise keskusele neli lahendust, millest valiti teostamiseks Oksana Burova kavand "Jõulude hullutav magususe massihüpnoos". Teostada aitasid: Iti-Christella Mägi, Diana Rossmann, Kristina Liivapuu. Tudengeid juhendas õppejõud Inessa Josing. Solarise turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul valiti just see teos, kuna rõhutab edukalt kontrasti jõuluhulluse ...

Lisainfo

Raido Laasi
Kujunduskunsti õppekava juht
raido.laasi@artun.ee
Telefon: 626 7103
Põhja puiestee 7, D404