Sisseastumisavaldusi EKAsse saab juba nüüd anda

Foto: Tõnu Tunnel

Alates 1. veebruarist saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia kõikidele õppekavadele. Vastuvõtuperioodi varasem algus lihtsustab sisseastumise süsteemi, sest nüüdsest algab vastuvõtt kõikidele õppekavadele ühel päeval. Erinevad on vaid avalduste esitamise tähtajad – rahvusvahelistele magistriõppekavadele saab avaldusi esitada 6. märtsini, doktoriõppesse 31. märtsini ning eestikeelsetele õppekavadele kuni 29. juunini.

“Õppuritele on tegu olulise muudatusega, sest vastuvõtuperiood on nüüd pikenenud enam kui nelja kuu võrra,” selgitab õppeprorektor Anne Pikkov ja lisab: “See jätab eestikeelsetele õppekavadele kandideerijatele pikema ajavaru, et plaane teha, huvipakkuvat eriala paremini tundma õppida ja vestlusteks või sisseastumiskatseteks valmistuda. Samuti saab varakult avalduse esitanud sisseastuja ka varem EKAlt tagasiside, kas tema avalduses on puudujääke või on ta juba pääsenud edasi vestlusele ja/või sisseastumiskatsetele.”

Eesti Kunstiakadeemia avab tänavu vastuvõtu kolmele uuele õppekavale – ringdisain, sotsiaalne disain ja taidestuudium. Need on esimesed omataolised magistriõppekavad, mis hakkavad disaini vahendite ja meetodite abil tegelema ühiskonna aktuaalsete väljakutsetega ning millel saavad õppida erineva taustaga üliõpilased.

“Disain leiab ühiskonnas järjest laiemat kõlapinda, sest aitab uuel viisil toime tulla näiteks migratsiooni, rohepöörde ja vaimse tervise probleemidega,” selgitab EKA disainiteaduskonna dekaan ja disaini uurija Ruth-Helene Melioranski. 

Kokku pakub Eesti Kunstiakadeemia enam kui kolmekümmet arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna eriala, kuhu on oodatud õppima motiveeritud, visuaalselt ja sotsiaalselt tundlikud inimesed, kes näevad end tulevikus aktiivsete kultuuriruumi kujundajatena. Sisseastumisavaldusi saab esitada infosüsteemi SAIS vahendusel. Iga sisseastuja saab esitada avalduse kuni kahele õppekavale.

2. märtsil toimub ka EKA avatud uste päev, kuhu on oodatud nii need, kes alles mõtlevad tulevasele erialavalikule ning soovivad Kunstiakadeemia õppekavade valikuga tutvuda, kui ka need, kellel juba kindel EKA siht silme ees, kuid soovivad lisainfot eriala, sisseastumistingimuste jm võimaluste kohta. Lisaks õppekavade infotundidele toimuvad majatuurid, töötoad, konsultatsioonid, avatud loengud jpm.

Eesti Kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik ülikool Eestis, mis pakub kolmel tasemel  rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuurialast kõrgharidust. Maailma tippülikoole reastava edetabeli QS World University Rankings andmetel kuulub EKA maailma 200 parima kunsti- ja disainiülikooli hulka. Lõpetajate rahulolu-uuringu põhjal on ligi 90% EKA lõpetanutest oma haridusega väga rahul ning soovitaks seda ülikooli teistelegi.

EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige. Ligi 60% EKA tudengitest saab rahvusvahelise kogemuse vahetusõpingutel või välispraktikal osaledes. Üha olulisemal kohal õppe- ja teadustöös on koostöö nii era- kui avaliku sektoriga. Headeks partneriteks on akadeemiale viimastel aastatel olnud näiteks Enefit, Ülemiste City, Tallinna linn, Thermory, Keskkonnaagentuur, Põhja-Eesti Regionaalhaigla jt.

Olulised kuupäevad:

  • 1.02.–6.03. toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt ingliskeelsetele magistriõppekavadele. Vestlused toimuvad vahemikus 16.–26.03.2023.
  • 1.02.–31.03. toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt doktoriõppe õppekavadele. Vestlused toimuvad vahemikus 18.–26.04.2023.
  • 1.02.–29.06.toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele. Vestlused ja sisseastumiskatsed toimuvad vahemikus 3.–7.07.2023.

Lisainfo:

https://www.artun.ee/sisseastumine

Solveig Jahnke
EKA kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee, tel 56264949

EKA 1_Silver Tõnisson
EKA 2_Andres Lõo
EKA 2_Silver Tõnisson
www.tonutunnel.com
EKA 5_Tõnu Tunnel
www.tonutunnel.com
EKA panoraam _Andre-Harlet Elvisto
EKA3_varjualune_Paradiis_Foto Laura Rohtlaan
Fotod: Silver Tõnisson, Andres Lõo, Tõnu Tunnel, Andre-Harlet Elvisto, Laura Rohtlaan