Postkaart Keeniast, 1

Postkaart Keeniast, 1
Postkaart Keeniast 1_1
Postkaart Keeniast 1_2
Postkaart Keeniast 1_3
Postkaart Keeniast 1_4
Postkaart Keeniast 1_5
Postkaart Keeniast 1_6
Postkaart Keeniast 1_7
Postkaart Keeniast 1_8
Postkaart Keeniast 1_9
Postkaart Keeniast 1_10
Postkaart Keeniast 1_11
Postkaart Keeniast 1_12
Postkaart Keeniast 1_13
Postkaart Keeniast 1_14
Postkaart Keeniast 1_15
Postkaart Keeniast 1_16
Postkaart Keeniast 1_17
Postkaart Keeniast, nr 1

2022. veebrauri algul lendas kaheksa EKA moe-, aksessuaari-, tekstiili- ja tootedisaini tudengit Keeniasse töötama sealsete jätkusuutlike projektide kallal.

Postkaart Keeniast, 1

Praeguseks hetkeks oleme Aafrika kuuma päikese all veetnud kaks sisutihedat nädalat. Oleme saanud tunda nii kohalikku temperamentset kõnekeelt kui ka end tänava eluoluga kurssi viinud.

Suurlinnale kohaselt on siinne eluolu kaootiline, alustades liiklusest, lõpetades inimsuhetega. Ometi aga toimib ja liigub kõik edasi. Nairobi tänavapilti rikastavad rohked ehitustööd, mis annavad märku linna suurest tulevikuvisioonist kasvada Aafrika start-up pealinnaks. Moedisaineritena oleme ka meie tulnud siia suure visiooniga leidmaks lahenduse ühele suurele probleemile – tekstiili üleküllusele. Oleme kaheks kuuks liitunud Reet Ausi eesvedamisel algatatud projektiga “Completely out of fashion”. Projekt ise on mitmekihilisem ja laiem, kui meie senine kokkupuude sellega. Iga päev on uus ja annab mõne killukese juurde.

Seni oleme koostööd teinud kohaliku tekstiiliülejääkide ettevõttega, ACT Africa, mis on lahkelt meile oma uksed avanud ja töökultuuri tutvustanud. Ettevõte tegeleb rõivaste ja aksessuaaride kogumisega asukoha põhiselt, et neile uus elu anda. Väärtustava taaskasutuse näol on see ka meie ülesandeks – anda rõivastele, mis määrdunud või katki uus elu. Testime kanga manipuleerimise tehnikaid, anname uute lõigetega kangajuppidele uue määratluse ja kohastame nad tänapäeva moesuundadega.

Senised päevad on möödunud põhiliselt meie kontseptsiooniga sobivaid rõivaid sorteerides ja puhastades. Pesumasin on pidevalt töös ja oleme vennastunud kohalikega korteri katuse pesunööriparklas. Kõik kohad, mis puutuvad päikese ja tuulega kokku, sealhulgas meie oma rõdu, kasutame pesukuivatina.

Igapäevaselt käime ka kohalikus koolis stuudios, kus on paralleelselt meiega kollektsiooni loomas kohalik moehuviliste punt. Meeleolud stuudios on alati ülevad ja on palju juttu. Jagame omavahel nii teadmisi kui oskusi ja tutvustame oma loomingut.

Cärol Ott, Sandra Luks & Kristel Laur

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud