“22+. Noored Eesti kunstnikud”

Mahukas raamat eesti noorema põlvkonna loovatest persoonidest. Portreid, vestlusi ja tööde reprosid koondav “22+” tahab näidata ühenduslülisid, mis seovad kunstiteoseid ja nende loomise konteksti. Poole aasta jooksul jälgisid fotograafid Anu Vahtra ja Pelle Kalmo kunstnikke nende kodudes ja stuudiotes.
Vabas vormis põnevad vestlused on püüdnud avada 22 väga isiklikku lugu, keskendudes juba tehtud valikutele ning käesolevale hetkele. Kellena ning millises rollis ennast tajutakse? Mida tähendab kunstnikuks olemine kaasaegses Eestis? Millised ootused või hirmud on neil oma karjääri alustades? Mitmendal kohal on kunst nende elus? Pealekasvav, väga võimekas graafiliste disainerite põlvkond on saanud selle raamatu näol väärilise väljakutse. Indrek Sirkli kujundus on detailideni läbimõeldud ning igale autorile ruumi ja tähelepanu andev.

22+ on Alice Kask, Alvar Reisner, Andres Lõo, August Künnapu, Margus Tamm, Sandra Jõgeva, Elis Saareväli, Kärt Ojavee, Katrin Koskaru, Kristiina Järvelaid, Kristina Norman, Külli K. Kaats, Lilli-Krõõt Repnau, Maarit Murka, Merike Estna, Neeme Külm, Raul Keller, Silja Saarepuu, Tarmo Salin, Tiit Sokk, Tõnis Saadoja ja Villu Plink.

Koostanud Karin Laansoo
Kujundanud Indrek Sirkel

408 lehekülge, eesti ja inglise keeles
Eesti Kunstiakadeemia, 2005

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud