9 küsimust arhitektuuritudengile: Grete Daut

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Grete Daut, viienda kursuse tudeng, saadab oma mõtted vahetussemestrilt Norrast.

Grete Daut

arhitektuur ja linnaplaneerimine

5. kursus (AL19)

_ _ _

1. Miks sind arhitektuur huvitab? 

Arhitektuur huvitab mind eelkõige seetõttu, et sellel on nii palju erinevaid külgi ja lähenemisviise. Seda saab näha nii igal pool ümbritsevas keskkonnas kui ka iseenda sisemaailmas.

2. Mis sul hetkel käsil on?

Olen praegu Erasmus+ programmiga vahetussemestril Norras. Õpin Bergeni arhitektuurikoolis ‘Universal X’ kursusel, mis keskendub kivile kui ehitusmaterjalile. Selle semestri lõpuprojektiks peame tegema väikese avaliku hoone, kus kasutame kivi. Minu jaoks ongi huvitav kõik see, mida olen selle materjali kohta õppinud. Räägitakse palju puidust ehitamisest, aga tegelikult on loodusliku kivi kasutamine vähemalt sama jätkusuutlik.

3. Üks valearusaam sinu silmis arhitektuurist? või arhitektuuriõppest?

Olen oma vahetussemestril kokku puutunud inimestega, kelle jaoks peaks arhitektuuri sündimiseks olema seinad ja katus. Mõistan, et paljude jaoks seostuvad selle eriala või praktikaga lihtsalt hooned või linnakeskkond, aga arhitektuur on midagi palju enamat.

4. Lemmikprojekt EKAs?

Mulle meeldis teise aasta kevadsemestri projekt “Hüljatud maastikud” koos KUU arhitektidega. Projekti asukoht Suurpea mahajäetud instituudis oli ülimalt intrigeeriv ja põnev oli see müstiline paik oma projekti kaasata. (Selle stuudio projektidega saad tutvuda siin: https://www.digar.ee/arhiiv/nlib-digar:889024 )

5. Mis on EKA ajal pakkunud sulle kõige suurema emotsiooni?

Kõige suuremat emotsiooni on pakkunud nii minu kallid kursakaaslased kui ka hindamatud õppejõud.

6. Mis on sinu guilty pleasure arhitektuuris?

Mulle väga meeldivad projekti algfaasid, kus saab brainstormida ja lihtsalt mõtteid pilduda. Need võivad viia väga julgete ja loominguliste ideedeni.

7. Kui saaksid olla ühe maja autor, mis (või kes) see oleks?

Oma pere suvila autor oleks tore olla.

8. Nimeta üks film, raamat, laul või mis iganes, mis lugejale midagi arhitektuuri kohta õpetab?

Michel Foucault “Of Other Spaces: Utopias and Heterotopias” (orig 1967) Foucault’ raamatu puhul meeldib mulle enim see, kuidas ta erinevatest ruumidest räägib. Ta toob näiteid kummalistest ruumisituatsioonidest nagu peegel või laev. Laev kui mingi eraldiseisev organ merel, milles elab hoopis omaette elu, samal ajal veel omakorda mingis ruumis ulpides ja hõljudes.

9. Inspireeriv piirkond Eestis, kus jalutada?

Abruka: väike, aga ülimalt rikkaliku ja vahelduva loodusega saar.

 

Grete portfolio

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud