9 küsimust arhitektuuritudengile: Mikael Ristmets

Foto tegi Stefanie Meier

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Mikael Ristmets, arhitektuuri ja linnaplaneerimise viimase kursuse tudeng, jagab mõtteid vahetusaastalt Angewandte koolist Viinist.

Mikael Ristmets

arhitektuur ja linnaplaneerimine

5. kursus (AL19)

_ _ _

1. Miks sind arhitektuur huvitab?

Arhitektuur on põnev just oma laiahaardelisuse tõttu, seda nii arhitektuuris endas, kui ka kuidas seda kasutatakse. Põnevad on ka arhitektuuri ilmumist mõjutavad asjaolud. Ka pealtnäha suvaline tänavasilt võib mõjutada lõpuks arhitektuuri teket. See on ala, mis on samaaegselt ülimalt kunstiline ja ekspressiivne ning pragmaatiline ja ratsionaalne.

2. Mis sul hetkel käsil on?

Viibin hetkel vahetusaastal Viinis Angewandte koolis, Sam Jacobi stuudios, kus käsitleme arhitektuuri representatsioonina. Vahetusaastal olles olen saanud tohutult inspiratsiooni tulevikuks ning on tekkinud uus ind arhitektuuriga tegeleda. Rääkimata uutest sõpradest ja seiklustest, mis kaasnevad vahetusaastaga. Soovitan kõigil ära käia!

3. Üks valearusaam sinu silmis arhitektuurist? või arhitektuuriõppest?

Arhitektuur ei ole pelgalt majade tegemine. Arhitektuur hõlmab endas ka sotsioloogilisi, kultuurilisi ja poliitilisi aspekte. Plaan, lõige või maal, mis sisaldab arhitektuurilisi elemente, saab samuti olla arhitektuur.

4. Lemmikprojekt EKAs? (miks?)
Parim oli “Hotelli” projektistuudio, mida juhendasid Tuomas Toivonen ja Leonard Ma. Selle projektiga arenesin isiklikult just kõige rohkem, kuna stuudios oli hea individuaalse ja grupitöö tasakaal. Ühtlasi suunasid õppejõud aine raames lugema huvitavat kirjandust, mis aitas kaasa projekti teostamisele.

5. Mis on EKA ajal pakkunud sulle kõige suurema emotsiooni?

See hetk, kui tuleb kinnituskiri vahetusaastale pääsmiseks oma soositumasse kooli, eriti, kui see kool eelmine aasta kandideerides vastu ei võtnud. Kustutamatu!

6. Mis on sinu guilty pleasure arhitektuuris?

Isehakanud ruum, mille on loonud inimesed, kellel pole arhitektuurilist tausta. Tihti võivad sellised ruumid olla isegi paremad ja põnevamad kui arhitektide looming.

7. Kui saaksid olla ühe maja autor, mis (või kes) see oleks?

Oswald Mathias Ungersi projekteeritud pumbajaama hoone Tiergartenis, Berliinis. Tõestus sellest, et ka üdini pragmaatilise vajadusega hoone saab olla lõbus, ehk isegi monumentaalne.

8. Nimeta üks film, raamat, laul või mis iganes, mis lugejale midagi arhitektuuri kohta õpetab?

Jacques Tati filmid “Playtime” (1967) ja “Mon Oncle” (1958) on isiklikud lemmikud, kuid Andrei Tarkovski filmid on samuti põnevad ruumi kujutamise ja kasutamise poolest.

9. Inspireeriv piirkond Eestis, kus jalutada?

Olgu see Tallinnas, Tartus või Narvas, või kus iganes Eestis, kõikvõimalikud tagahoovid ja kõrvaltänavad on alati inspireerivad ja huvitavad. Seal on võimalik näha argist elu vahetumalt ja lähemalt. Inimese ruumikasutus on justkui mikroskoobi all – sellisel skaalal.

 

Mikaeli tegemistega saad tutvuda tema veebilehel: www.mikaelristmets.com

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud