9 küsimust arhitektuuritudengile: Patrick Liik

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Oma senist teekonda mõtestab Patrick Liik, arhitektuuri ja linnaplaneerimise neljanda kursuse tudeng.

Patrick Liik

arhitektuur ja linnaplaneerimine

4 kursus (AL20)

– – –

1. Miks sind arhitektuur huvitab?

Arhitektuur tegeleb kõige laiemas mõistes elukeskkonna loomisega. See on see ruum, kus me elame. See on see koht, kus me naerame, lõbutseme, kurvastame ja nutame. Ei ole teist eriala, kus inimene suudaks tunda ennast sellisena looja rollis.

2. Mis sul hetkel käsil on?

Koolis tegelen stuudioprojektiga, kus üritan leida ruumilist sidet virtuaalse ja reaalse maailma vahel. Uurin, milline võiks näha tulevikulinn, kus füüsilise ruumiga konkureerib tugevalt digitaalne maailm. Kindlasti saab olema raske ülesanne, aga saan selles ainult ennast süüdistada.

3. Üks valearusaam sinu silmis arhitektuurist? või arhitektuuriõppest?

Hea arhitektuuriõppe aluseks ei ole minu arvates ülim struktureeritus ja üliõpilastele ülesannete ette kirjutamine. Igale tulevasel arhitektile on määratud need viis aastat selleks, et nad prooviksid, põruksid, tõuseksid ja prooviksid uuesti. Kui mõistad, et ainuõigeid vastuseid ei eksisteeri, oled juba poolel teel.

4. Lemmikprojekt EKAs? (miks?)

Lemmikprojekt EKAs oli ehk esimese kursuse eramuprojekt (2020. kevadsemester, stuudio juhendajad Liina Soosaar, Karin Tõugu). Arhitektuuriõppes võid leida, et ükski projekt ei saa kunagi tegelikult valmis. Alati saaks paremini ja suurte projektide puhul jääb midagi tihti ikkagi kripeldama. Eramu väikesest mahust tulenevalt suutsin selles projektis jõuda nii kaugele, et ma tulemusega ka ise rahul olen. See on harv juhus.

5. Mis on EKA ajal pakkunud sulle kõige suurema emotsiooni?

Kõige rohkem emotsioone tekitas maalipraktika Narvas. Oli lõbus koos kogu kursusega seda mitmekülgset linna avastada.

6. Mis on sinu guilty pleasure arhitektuuris?

Detailidesse laskumine. See on suur ämber, millesse on lihtne astuda, aga samas… see on nii lõbus. Sa tead, et tegelikult tuleks projekti suuremal skaalal vaadata ja on pakilisemaid asju, mida oleks vaja muuta. Siiski leian end tihti mõnda aknadetaili parandamas või mudelile liialt detailseid tekstuure lisamas.

7. Kui saaksid olla ühe maja autor, mis (või kes) see oleks?

Sellele on mul küll raske vastata. On olemas laule ja filme, mille autor tahaksin olla, aga arhitektuuris olen paraku liialt kriitiline, et ühtegi maja näha ilma tema vigadeta.

8. Nimeta üks film, raamat, laul või mis iganes, mis lugejale midagi arhitektuuri kohta õpetab?

Simon and Garfunkeli “So Long, Frank Lloyd Wright”. Hea laul. Õpite ühe nime juurde.

9. Inspireeriv piirkond Eestis, kus jalutada?

Inspireeriv koht, kus jalutada võiks olla sinu enda kodutänav. Kui oled seal terve elu kõndinud, võib kõik näida nii loomulik. Arhitekti pilk võiks sellest loomulikkusest aga kaugemale näha. Üks hetk mõistad, et see hoone, kus sa iga päev pirukaid ostad, on inimeste tehtud ja mitte ainult hoone, vaid ka pirukad ise. Inimese käsi on ikka võimas. Kui inimkonna ühine looming on kord välja mõelnud pirukad, mis siis kõik on veel välja mõtlemata? Ütlen vihjeks, et neid asju on palju.

 

Portfoolio asemel panen lingi oma kursuse Eramustuudio vihikule.

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud