A. Uessoni stipendiumi sai Siim Tanel Tõnisson

Siim Tanel Tõnisson oma magistritööd kaitsmas. Foto Alis Mäesalu

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi võitis tänavu arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Siim Tanel Tõnisson.

 

Siim Tanel Tõnissoni 2023. aastal kaitstud magistritöö “Linna ühendamine: bastionivöönd kui linna sidusstruktuur” keskendub pealinna bastionaalvööndile, milles põimuvad erinevad võrgustikud ja linnaehituslikud struktuurid, kuhu koonduvad linna kõige olulisemad liikumis- ja transpordisõlmed, kuid nende potentsiaal on avamata.

Sellisena on bastionivööndil potentsiaal konsolideerida ja tugevdada linna ennast, ehitades avalikke ruume ja lisades bastionivööndi strateegilistesse sõlmedesse poliitiliselt tähenduslikke programme. Töö uurib bastionivööndit kui tüpoloogiat ja tema erinevaid ruumilisi diskursusi, et leida tingimused ja programmid, mis vastaksid ühiskonna ja selle väga väärtusliku ruumi ootustele.

Komisjon tõstis esile tema magistritöö aktuaalsuse ja selle võimaliku panuse Tallinna linna arenguvisiooni. Talllina vanalinn, sh bastionaalvöönd on hetkel terava tähelepanu all, koostamisel on uus vanalinna kaitsekord ning magistritöös värske pilguga lahenduste otsimine võiks anda sellesse väärtuslikku sisendit.

 

“Oma tööga näitan bastionivööndi olulisust, selle keerukust ja potentsiaali anda Tallinnale täiesti uus käik. Vaatan kriitiliselt tänaseid diskursusi ning näitan, kuidas erinevate ruumiliste komponentide nagu hoonestuse, maastiku ja liikumise koosmõjus on võimalik bastionivööndist kujundada ruum, milles on tunda, kuidas Tallinn toimub, on olemas ja toetab oma elanikku tema igapäevases elus,” tutvustab Siim Tanel Tõnisson oma stipendiumitaotluses.

 

Magistritöö juhendajad: Martin Melioranski, Raul Kalvo ja Eik Hermann.

Tallinna linna ja EKA koostöös on ette nähtud linna poolt üks kord aastas ühele EKA tudengile 1000 euro suuruse Anton Uessoni nimelise stipendiumi maksmine.

Anton Uesson oli Tallinna seni pikaaegseim linnapea, kes juhtis linna aastatel 1919–1934 ja 1938–1940. Uessoni stipendium asutati 2012. aastal eesmärgiga motiveerida EKA üliõpilasi tegema uurimistöid linnale vajalikel teemadel. Stipendiaat valitakse stipendiumitaotluse esitanud magistritaseme üliõpilaste seast, kes on õppetöös saavutanud väljapaistvaid tulemusi Tallinna linna jaoks olulistel teemadel linnaplaneerimises või sellega seotud vallas arhitektuurse projekti, disainilahenduse või urbanistliku uurimuse näol.

 

Palju õnne, Siim Tanel!

 

https://www.tallinn.ee/et/stipendium/au-stipendiaadid

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud