Aksessuaari- ja köitedisaini osakond 105. KONKURSS

Aksessuaari- ja köitedisaini osakond 105. KONKURSS

Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakond tähistab märtsikuus 105. sünnipäeva. Avaliku konkurssi raames kutsutakse üles osakonna tudengeid ja vilistlasi mängima oma loomingus radade kontseptsiooni ja teel olemise mõttega ning esitama autoriloomingut näitusele “Perspektiivid”. Näituseruum luuakse kuraator Helen Sirbi eestvedamisel, mille tulemusena kujuneb abstraktne ruumikompositsioon, mis on justkui plaanivaatest kolmedimensionaalseks tõusnud maastik. 

Esitatavate teostena oodatakse aksessuaaridisaini erialaga ning raja leidmise või taasavastamisega seotud töid nagu erinevad jalatsid, kotid, kindad, peakatted, artefaktid, materjalieksperimendid, köited ja mini-installatsioonid, mis on teostatud viimase 5 aasta jooksul. Konkursi raames antakse ühele disainerile Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakonna poolt välja rahaline preemia 1000 €, lisaks on mitmeid eriauhindu.

Konkursile laekunud tööde hulgast valib näitusele pääsenud teosed välja rahvusvaheline komisjon. 

Näitusel saab näha ühes Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakonna üliõpilaste ja vilistlaste töödega loomingut ka tudengitelt kolmest külalisülikoolist: Detroit College for Creative Studies, Designskolen Kolding ja London College of Fashion.

Näitust eksponeeritakse Põhjala tehase ruumides 5.-31. märtsini 2022 ning see on osa Aksessuaari- ja köitedisaini osakonna sünnipäevakuu sündmustest, paralleelselt on toimumas loengud, töötoad ja kohtumised.

Tingimused

Näitusele oodatakse töid kuni 24. jaanuarini (k.a.). Esitatud tööd ei tohi olla valminud varasemalt kui 2017. aastal. Konkursil osalemiseks edasta oma töö läbi vastava ankeedi.

Konkurssi ja näituse tegevus- ning ajakava:

2. detsember 2021 – konkursi väljakuulutamine;

24. jaanuar 2022 –tööde digitaalne kontseptsioonide ja visuaali esitamise tähtaeg komisjonile;

1. veebruar 2022 – näitusele pääsenud tööde avalikustamine;

21. veebruar 2022 – füüsiliste tööde kohaletoimetamise tähtaeg EKA-sse;

5. märts 2022 – näituse avamine;

5.-31. märts 2022 – näitus avatud Põhjala tehases

Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari- ja köitedisaini osakond

Põhjala tehas

Designskolen Kolding

London College of Fashion

Detroit College for Creative Studies

Kuraator Helen Sirp

Küsimuste korral pöörduda
Triin Amur
triin.amur@artun.ee
+372 5395 6702
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud