Arhitektuuriosakonna avatud loeng: ANASTASIA PISTOFIDOU 8. märtsil Kanuti Gildi SAALis

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Avatud Loengute sarja järgmine esineja on spetsialiseerunud digitaalse tootmise tehnoloogiatele, disainile ja õpetamisele. 8. märtsil kell 18 astub Kanuti Gildi SAALi lavale FabTextiles uurimislabori ja uue tekstiili ja tehnoloogia akadeemia Fabricademy juhataja Anastasia Pistofidou. Oodatud on kõik, keda paeluvad materjaliteaduse, tekstiili ja bioloogia kokkupuutekohad.

Anastasia Pistofidou on digitaalse tootmise tehnoloogiatele, disainile ja õpetamisele spetsialiseerunud Kreeka arhitekt. Tal on digitaalsete tektoonikate magistrikraad Kataloonia Kõrgema Arhitektuuri Instituudist (IAAC) 2010-2011 ja bakalaureus Thessaloniki Aristotelese ülikooli arhitektuuri teaduskonnast 2008. Hetkel on ta FabTextiles uurimislabori ja uue tekstiili ja tehnoloogia akadeemia Fabricademy juhataja. Oma rakenduslikus uurimuses materjalidest, kunstist ja tekstiilist ühendab ta analoog- ja digimaailma.

Tehnoloogia areng, uued materjalid ja parameetriline disain muudavad seda, kuidas me asju disainime, toodame, tarbime ja nendega suhestume. Pistofidou tegeleb moe elementide loomisele, tootmisele ja levitamisele uute lähenemiste arendamisega, kasutades jagatud tootmisinfrastruktuure ja teadmiste võrgustikke. Oma töös eksperimenteerib ta inimkeha skanneerimisega, loob interaktiivseid rõivaid ning töötab biomaterjalidega kasutades 3D printimist ja parameetrilist 3D mudeldamist. Need tegevused määravad tulevaste disainerite rolli ja profiili – millised on tulevaste generatsioonide uued oskused, materjalid ja protsessid?

Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles. Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Rohkem infot:
Pille Epner
Arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator
Tel: +372 55542824
E-post: pille.epner@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud