Ástríður Jónsdóttir ja Kaisa Maasik – „Lipupäevad”

Kaader videoteosest, Ástríður Jónsdóttir ja Kaisa Maasik, 2021

Ástríður Jónsdóttir (IS) & Kaisa Maasik (ET)
„Lipupäevad”
6.-17.10.2021

Asukohad:
Vent Space projektiruum, Vabaduse väljak 6/8, Tallinn (sissepääs hoovist)
Eesti Kunstiakadeemia ees paiknevad lipumastid, Põhja pst 7, Tallinn

Lahtiolekuajad:
T-P 12-18

Avamine:
Teisipäeval, 5.10.21 kell 18.00, Vent Space projektiruumis
Avamisele pääseb COVID tõendi alusel

Islandi ja Eesti päritolu kunstnikud Ástríður Jónsdóttir ja Kaisa Maasik tegelevad uuel näitusel „Lipupäevad” rahvusliku uhkuse ja vallutamisihaga. Mõlema kunstniku kodumaa saavutas iseseisvuse suhteliselt hiljuti, sealjuures on nende noored lipud olnud märgilise tähtsusega raskelt võidetud vabaduse juures.

Vent Space galeriis aset leidev näitus tõstatab küsimusi rahvusliku uhkuse ja ühtekuuluvustunde kohta. Võttes subjektiks lipu, toovad kunstnikud esile tõekspidamisi ja tseremooniaid, mis nendega seotud on. Lipud ühendavad, upitavad ja lahutavad. Püüdes laiendada lipu mõistet, on kunstnikud võtnud eesmärgiks kõrvutada sporti ja rahvusvahelisi suhteid, toomaks välja mõlemale omast võimuvõitlust ja vajadust vastase üle domineerida.

„Lipupäevad” on osa Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali satelliitprogrammist ning seda toetavad Eesti Kultuurkapital ja Islandi Suursaatkond Helsingis.

Panustajad: Karen Sif Ársælsdóttir, Madis Kurss, Rakel Ýr Stefánsdóttir

Täname: Hilja Koplimets, Fimleikafélag Hafnarfjarðar – FH, Karel Koplimets, Kling & Bang, Nudist Drinks, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi.

 

ÁSTRÍÐUR JÓNSDÓTTIR (snd. 1991, Island) on Reykjavikis elav ja töötav kunstnik. Ta õppis vabade kunstide ja skulptuuri erialal Reykjaviki ja Helsingi Kunstiakadeemiates. Ástríðuri tihti kohaspetsiifilised teosed tegelevad pinge ja tasakaalu vahelise suhtega, neist lähtub, et mingi sündmus on möödunud või peatselt jätkumas

KAISA MAASIK (snd. 1994, Eesti) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Ta omandas 2021. aastal magistrikraadi kaasaegse kunsti õppekaval Eesti Kunstiakadeemias. Enda loomingus tähtsustab Kaisa jagatud praktikaid, töötades meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. 2020. aastal pälvis ta Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi.

Jaga sõpradega:

Postitas Vent Space Projektiruum
Viimati muudetud