Avatakse noore disaini ja tarbekunsti festival EKA Pop-Up Telliskivi Poetänaval

Eesti Kunstiakadeemia tudengid avavad 3. aprillil kell 16.00 Telliskivi Loomelinnakus pop-up festivali ja poe, kus müüakse ja eksponeeritakse noorte EKA disainerite omaloomingut. Enam kui kuu vältaval disainifestivalil toimuvad lisaks töötoad, vestlused, kohtumised ja näitused. 

“EKA Pop-Up ehk EKA (t)ärkav disain” on Eesti Kunstiakadeemia kevadine festival, millega näidatakse ja tõstetakse esile noort ja värsket loomingut ning disaini. Festival hõlmab erinevaid tarbekunsti ja disaini, tutvustades loomingu mitmetahulisust, kaasaegseid väljakutseid ja tulevikusuundasid. Teiste seas leiab EKA Pop-Upilt noore moedisaineri Karolin Kärmi, ehtekunstnik Erle Nemvaltsi, graafik Paul Ranniku, EKA aksessuuaariosakonna disainerite Eve KaaretiKristiina Nurki ja Merle Visaku loomingut.

“Disainil ja kunstil tekib väärtus, kui see jõuab inimesteni ning seda käesolev projekt püüabki teha — olla hüppelauaks uutele tegijatele ja pakkuda platvormi, et noored oleksid nähtavad, leitavad ja nende looming sõna otseses mõttes käega katsutav,” tutvustab festivali ideed disainer ja EKA õppejõud Stella Runnel.

“Kunstiakadeemia tudengite looming on pisut nagu salakaup või defitsiit – seda pole alati ja igal pool saada. Nüüd oleme selle noore, alles küpseva ja unikaalse loomingu toonud kõigile näha Telliskivi Loomelinnaku poetänava koridorisoppidesse,” ütleb üks EKA pop-up festivali eestvedajaist Karin Kiigemägi. Lisades, et kevade jooksul saab EKA disainiteaduskonna tudengite loomingut Loomelinnakus lisaks pop-up festivalile näha ja nautida veel ka juunis, mil toimub iga-aastane EKA lõputööde näitus TASE.

Telliskivi Poetänava koridorides toimuvad iganädalased pop-up näitused, mis tutvustavad Eesti Kunstiakadeemia disainitudengite erialaprojekte, erialastuudiote uusi materjalikatsetusi, jätkusuutliku disaini loome väljakutse tulemusi ning väljapanekut rahvusvahelisest koostööst.

Toimuvad töötoad, kätt saab proovida, aksessuaari-, tekstiili-, moe- ja teiste valdkondade töötubades. EKA tudengid ja meistrid tutvustavad disainiloomet, uusi tehnikaid ja aitavad töötubades osalejatel arendada käelisi oskusi ning disainmõtlemist. Festivali avamisel valib muusikat DJ Johanna Tenso.

EKA Pop-Up festival on avatud 12. maini.

Lähem info festivali ajakava, töötubade ja näituste kohta EKA veebis.

Sündmust toetavad Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud