Tartu arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia

Kursus on mõeldud eelkõige neile, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri erialale. Kursusel käsitletakse valdkonna olulisimaid teemasid ja oskusi.

Osalejale tutvustatakse, milline on nende erialade õpe Eesti Kunstiakadeemias ja pakutakse võimalust valmistada end ette sisseastumiseksamiteks. Loengutes ja seminarides arutletakse ruumiloome teemadel ning töötubades eksperimenteeritakse makettide loomisega, inimsõbralikku linnaruumi kavandamisega ning ruumile keskenduvate joonistusülesannetega. Kursuse jooksul külastatakse EKA arhitektuuriteaduskonda ning tutvutakse õppejõudude ja tudengitega.

Kursuse läbinu
– tajub ruumi adekvaatselt
– suudab luua ülesande idee kohta narratiivi ja seda tutvustada
– väljendab ennast visandamise kaudu ning oskab joonistada ruumilist keskkonda
– on esitlenud oma ideid ruumilise maketi abil
– suudab väljendada ennast mõtestatult ja kriitiliselt
– omab ülevaadet arhitektuuriportfoolio põhimõtetest

Vajalikud materjalid
Joonistamisvahendid (pehme harilik pliiats), vähemalt A4-suuruses sketširaamat, A2 joonistuspaber, lõikamisalus, papp ja lõikamisnuga. Materjale tutvustatakse kursusel.

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Alina Nurmist on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri magistriõppe 2017. aastal. Õpingute vahel töötas ta mitmes sisearhitektuuribüroos, mis on andnud talle kogemuse eri laadi ülesannete lahendamisest alates joonestamisest kuni ehitamiseni. 

Keiti Lige on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise integreeritud õppekava (BA+MA) 2020. aastal. Hetkel töötab ta arhitektuuribüroos PART.

Rauno Thomas Moss on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja semiootika magistriõppe. Ta tegutseb maalikunstniku ja tarbegraafikuna ning on Tartu Ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor.

Professor Andres Ojari on arhitekt, EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna juht.


Aeg: 18. septembrist kuni 11. detsembrini 2023 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18–20.15
Koht: Tartu loodusmaja (Lille tn 10) õppeklass
Maht: 3 EAP-d, millest 54 akadeemilist tundi on kontaktõpet ja 24 tundi iseseisvat tööd
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326
Registreerimine: 11. septembrini või kuni kohti jätkub
Hind: 260€


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud