Avatud arhitektuuriloengud 2023 kevadel

Rio 30 Project in Madrid by West 8

Avatud arhitektuuriloengute sari toimub 2023. kevadel pealkirja all “Arhitektuuri päästikud” (“Triggers of Architecture”). Teema toob Tallinnase arhitekte ning teoreetikuid, kes lahkavad arhitektuuri loomise algpõhjuseid ja selle tegemise vahendeid.

Kevadloengute kuraator Andres Ojari viskab õhku küsimused: “Mis meid käivitab, kui me arhitektide, planeerijate ja urbanistidena räägime ruumiloomest? – On need kaasuvad nähtused, mis ruumi muutusi vahetult mõjutavad? On need erinevad meetodid, mis aitavad alustada spekulatiivseid protsesse? Või kõrvaldistsipliinid, mis kirjeldavad teistlaadi tundlikkusega meid ümbritsevat keskkonda, aidates nõnda unistada veel tekkimata ruumiolukordadest?”

 Loengud on mõeldud kõikide erialadele, mitte sugugi ainult arhitektuurivaldkonna tudengitele ning professionaalidele. Kõik loengud toimuvad EKA suures auditooriumis, on inglise keeles ja tasuta ning avatud kõikidele huvilistele.

9. märtsil kl 18 annab arhitekt ja urbanist Marcel Smets loengusarja esimese loengu Kaasaegne taristumaastik (The modern landscape of infrastructure). Kuna peamised avalikud investeeringud on tänapäeval pühendatud taristute rajamisele, peame käsitlema maanteid, raud- ja kergliiklusteid jt mitte ainult transpordisoontena, vaid pigem olulise avaliku ruumina. Loengus visandatakse, kuidas infrastruktuuri projekteerimine on liikunud algselt arhitektuurilväljalt inseneriprojektiks, ja selgitada, miks see areng on tänapäeval tagasi pöördumas. Smets tutvustab paradigmasid, mis domineerivad tänasel infrastruktuuri kujundamise maastikul.

Reedel 10. märtsil kl 11.30 toimub Marcel Smetsi raamatu “Foundations of Urban Design” (2022) tutvustus ja avatud seminar 4. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengitega EKA 4. korruse aatriumis (A400).

Kõik on oodatud!

 

Marcel Smets on Leuveni Ülikooli emeriitprofessor, kes on õpetanud linnaplaneerimist Leuveni Ülikoolis ja Harvard GSD-s. Urbanistina on ta olnud oluliste linnaliste ümberehituste, nagu Leuveni raudteejaama piirkond, Nantes’i saare, Antwerpeni ringi oluliste sõlmpunktide peaarhitekt. Marcel Smets on töötanud avalikus sektoris Leuveni linna ruuminõunikuna (1995–2001) ja Flaami riigiarhitektina (2005–2010) ning juhtinud olulisi linnaehituse projekte Brüsselis, Rouenis, Genovas, Oportos ja Coneglianos. Avaldanud mitmeid artikleid ning raamatuid, millest viimaste seas on „The Landscape of Contemporary Infrastructure“ (2010–2016, koos K. Shannoniga) ja “Foundations of Urban Design” (2022).

 

KEVADLOENGUTE AJAKAVA

  • 9. märtsil kl 18 Marcel Smets
  • 13. aprillil kl 18 Pascal Bronner
  • 4. mail kl 18 Klaske Havik
  • 25. mail kl 18 Kadambari Baxi

 

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond toob avatud loengute sarja raames igal õppeaastal Tallinnas publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kuraator: Andres Ojari

www.avatudloengud.ee

https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

 

Lisainfo:

Tiina Tammet

arhitektuur@artun.ee

+372 642 0071

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud