„Debris/Uitmateeria“ EKA Galeriis 09.02.–04.03.2017

Egle Lillemäe ja Triin Loosaar

9. veebruaril kell 18.00 avatakse EKA Galeriis pop-up pood nimega Debris.

Esmakordselt on võimalik kõigil tulla tutvuma, ostma ja vahetama aasta tagasi avatud ja esitletud veebipoe Debris toodetega.
Debris pop-up rändkauplusest võite leida unikaalse väljapaneku hoolikalt valitud uitmateeriast. Tasuda ja vahetada saab käibelolevas vääringus või samaväärse uitmateeria vastu. Pane midagi väärtuslikku taskusse ja tule osta või vaheta endale midagi kasutut, mida sa mitte kunagi ära ei taha visata!
———
uitmateeria
nimis. tüüpsõna 1

: esemed, mis on alles jäänud, kui midagi on hävinenud
: ebatäiuslikud või elatanud esemed, mis on laokile jäänud, on ununeud või ei taheta enam
: midagi, mis on olemas, aga see on ununenud

Allikas: Mitteeksisteerivate materjalide entsüklopeedia (MEME 2015)

———
Debris brändi loojateks on kogujad Triin Loosaar ja Egle Lillemäe, kes juba aastaid tegelevad kasutute asjade kogumisega. 2015. aastal avasid nad veebipoe ning käesolevaga avab uksed kauaoodatud popup rändkauplus, et tuua kogutud aarded imetlemiseks, kogemiseks, kompamiseks ja nuusutamiseks laiemale avalikkusele, pakkumaks hädasti vajatavat leevendust põhjuslikkusele ja funktsionaalsele reaalsusele. Debris kaubavalikut saab osta käibeolevates vääringutes ja vahetada samaväärste esemete vastu, mille käigus koguneb uhiuus kaubavaru uitmateeriat järgmise asukoha kaupluse tarvis.

Näitus jääb avatuks 4. märtsini.

Graafiline disain: Viktor Gurov

Kunstnikud tänavad kõiki, kes näituse valmimisele kaasa aitasid.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud