EKA avatud akadeemia digitaalse illustratsiooni lühikursuse lõputööd

Autor: õppur Mari-Liis Sillat

EKA avatud akadeemia digitaalse illustratsiooni lühikursuse eesmärgiks oli toetada õppija jõudmist tasemeni, kus ta on suuteline iseseisvalt digitaalselt illustratsioone looma ja neid raamatukujunduses või sarnases projektis kasutama. Õppetöö käigus käsitleti digitaalillustratsiooni loomise kõiki etappe visandist kuni valmis projektini. 

Kursust juhendanud Joonas Sildre on illustreerinud üle 30 lasteraamatu ja hulgaliselt õppematerjale. Tema kursusel loodud töid iseloomustab Joonas järgnevalt: “Teekond nende piltideni oli palistatud mitmete ootamatute loominguliste leidudega ja nutikate katsetustega digimaailmas. Õpilaste innukus oli nakkav ka õppejõule.”

„Mulle väga meeldis juhendaja põhjalik tagasiside ning kursuse hea ülesehitus – ülesanded olid põnevad ja kasulikud, teooria algaja jaoks väga põhjalik ning väga meeldisid erinevad näited laiast maailmast. Kursus oli motiveeriv ja julgustas proovima n-ö uusi asju ka algajal. Kindlasti on motivatsiooni nii digitaalseks joonistamiseks kui ka joonistamiseks üleüldse oluliselt rohkem, kui enne kursuse alustamist. See oli ka kursusel osalemise motiiviks, mis sai 100% täidetud.”

„Väga hea oli vabadus teha ülesandeid stiili ja vahenditega, mida ise soovisime, sealjuures saades ükskõik millise puhul suurepärast tagasisidet ja soovitusi. Juhendajal on vapustav oskus koheselt näha ära miks vaatajale, tarbijale või kliendile võib tehtud töö jääda arusaamatuks või puudulikuks. Minimaalse ajaga suutis anda fantastilist tagasisidet kompositsiooni, värvikasutuse jm kohta.”

Uus digitaalse illustratsiooni lühikursus stardib juba sügissemestril. Kogu EKA avatud akadeemia sügissemestri programm avaneb registreerumiseks juba 1. juunil!


Autor: Irma Viidalepp

iviidalepp@gmail.com


Autor: Kadri Roosi

kadri.roosi@gmail.com


Autor: Mari-Liis Sillat

mariliis.sillat@gmail.com


Autor: Andra Jalakas

andrajalakas@jaan-matti-sonberg


Autor: Kristin Pällin

kristi.pallin@gmail.com


Autor: Angeliina B. Liivlaid

angeliinabirgit@gmail.com


Autor: Maili Kukke

maili.kukke@gmail.com


Autor: Karin Küünarpuu

karinkyynarpuu@gmail.com


Autor: Ester Vaitmaa

Ester.vaitmaa@delfi.ee


Autor: Art Kruus

artkruus@gmail.com


Autor: Heleriin Kattago

heleriin.kattago@gmail.com


Autor: Epp Salulaid

eppsalulaid@jaan-matti-sonberg

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud akadeemia
Viimati muudetud