DISAINI JA ARHITEKTUURI PROFESSORITE KOGUNEMINE VIINISTUS

Alates 2014/2015 õppeaastast kogunevad Eestis kuue Euroopa riigi – Inglismaa, Saksamaa, Norra, Eesti, Soome ja Venemaa sisearhitektuuri üliõpilased ja professorid.
Kuus Euroopa kõrgkooli – Royal College of Art (London), Norwegian University of Technology and Science (Trondheim), Burg Giebichenstein University of Art and Design (Halle), Saint-Petersburg State University of Technology and Design (Peterburg), Aalto University (Helsinki), University of Applied Sciences (Kouvola), Tallinna Tehnikakõrgkool ja meie, Eesti Kunstiakadeemia – ühendame jõud ja kompetentsi, korraldamaks meistriklasside seeria, mis toob kokku Põhjamaade, Londoni ja Peterburi kõrgkoolid.
Erinevate maade sisearhitektuuri üliõpilased töötavad teemaga „Healing Environment”.
Et siseruum võiks inimesele üldjuhul avaldada positiivset – rahustavat või inspireerivat mõju, on endastmõistetav. Kuidas aga reageerida, milline peab olema sisearhitekti eriline hoiak tingimustes, kui ta töötab elatanud inimeste grupiga?
Inimese ruumiline keskkond muutub ea kasvades tänu vähenevale liikumisele  vähem vaheldusrikkaks. Üha enam viibitakse koduseinte vahel, hooldekodus või meditsiiniasutuses.
See esitab uusi väljakutseid inimese eluruumi võimalikult soojaks ja emotsionaalseks kujundamiseks – milline on õige ruumistruktuur, sise- ja välisruumi seos, kasutatavad värvigamma ja materjalid, invaprobleemistik ja hoolekande aspektid.
Kõige sellega on plaanis tegeleda iga-aastase meistrikursuse raames.
Kuna tegemist on Euroopa tõeliste tipp-koolidega, on sündmus heaks mõõduvõtmiseks, üksteise kogemusest õppimise paigaks.
Osakonnal on ambitsioonikas plaan kujundada Eestist, meie akadeemia baasil, nimetatud valdkonna kompetentsikeskus.
26.-28. märtsli toimus Viinistus üritust ettevalmistav professorite kohtumine.

Toivo Raidmets
professor

Jaga sõpradega:

Postitas Sigrid Pavel
Viimati muudetud