Disainivõimendi EKA Design Showcase toimub taas 25. jaanuaril

EKA Design Showcase 2023. Foto: Valdek Laur

EKA Design Showcase esitleb tudengite parimaid tulevikudisaini koostööprojekte ettevõtetele ja avalikule sektorile

25. jaanuaril tutvustab Eesti Kunstiakadeemia EKA Design Showcase’il parimaid innovaatilisi tooteid, teenuseid, prototüüpe ja kontseptsioone, mis valmisid üliõpilaste ja EKA partnerite koostöös möödunud aasta jooksul disainiteaduskonna programmi LAETUS raames.
EKAs õppivad uue põlvkonna disainerid otsisid värskeid viise käsitleda ettevõtete jt asutuste nagu Eesti Rahvusraamatukogu, Integratsiooni SA (Kultuuriministeerium), Swedbank, Eesti Energia, Pagulasabi MTÜ, Liven AS, GraceFit OÜ, Xarus Cosmetics OÜ, Cignomet OÜ ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla väljakutseid nii EKA kui rahvusvaheliste tippspetsialistide juhendamisel. Esmakordselt päädib Design Showcase auhindamisega, mil tunnustatakse innovaatilist ja sotsiaalselt laetuimat tulemust.

Disainiteaduskonna dekaani Ruth-Helene Melioranski sõnul EKA pikaajalist koostööd partneritega analüüsides näeb osakond mitmeid edulugusid, mis on aidanud ettevõttel käivet mitmekordselt kasvatada, alustada ekspordiga või pälvida rahvusvahelisi disainiauhindu. “Kõige tavapärasem on uute teenuste ja toodetega turule tulemine või olemasolevate oluline parendamine. Näiteks PERH teeb EKAga koostööd juba üle kümne aasta ja plaanid on olemas ka järgmisekski. Sellelgi sügisel aitas üks tudengite rühm ümber mõtestada suguhaiguste testimisele tulemise teekonda ning teine grupp sai vahetult jälgida südameoperatsiooni ning seeläbi disainida selle korraldust paremaks”, kommenteerib Melioranski.

Showcase’il hakkavad omavahel võistlema järgnevad projektid:

“Service Design Sprint with real life challenges in Tallinn’s biggest hospital” – sotsiaalse disaini ja teenusedisaini MA tudengid ning PERH

“Isiklik linn – jalutame!” – sotsiaalse disaini MA tudengid ja Integratsiooni SA (Kultuuriministeerium)

“Kuidas saada presidendiks?” – sotsiaalse disaini MA tudengid ja Integratsiooni SA (Kultuuriministeerium)

“Mis juhtub, kui koolilaps jõuab Rahvusraamatukokku?” – interaktsioonidisaini MA tudengid ja Eesti Rahvusraamatukogu

“Nuclear energy experience in 2035”  – interaktsioonidisaini MA tudengid ja Eesti Energia

“Making Estonia a Stepping Stone” – interaktsioonidisaini MA tudengid ja Pagulasabi MTÜ

Jätkusuutliku looduskosmeetika brändikontseptsioonid “PIXEL” ja “æsce” – disaini ja innovatsiooni BA tudengid ja Xarus Cosmetics OÜ

“Giving agency to prison inmates by establishing digital communication in Tallinn Prison” – Design & Technology Futures MA tudengid ja Vanglateenistus (Justiitsministeerium)

“Empowering your fitness journey on GraceFit” –  interaktsioonidisaini MA tudengid ja GraceFit

“Rahvusraamatukogu teenuste süsteem düsleksiaga täiskasvanute toetamiseks” – digitootedisaini BA tudengid ja Eesti Rahvusraamatukogu

“Disainmõtlemisest lähtuv onboarding Swedbankile” – digitootedisaini BA tudengid ja Swedbank

“Elektrijalgrataste moodulhoidla avalikku ruumi ja korteriühistutele” – tööstusdisaini BA tudengid ja Cignomet OÜ

“Uus-elamukvartali õueala väikevormid” – disaini ja innovatsiooni BA tudengid ja Liven AS

“Tartu ajaloolises Jaani kvartalis asuva Antoniuse ÕUe rebrändimine” – disaini ja innovatsiooni BA tudengid ja Antoniuse ÕU (Tartu Loomemejanduskeskus)

EKA Design Showcase toimub 25. jaanuaril 2024 EKA kaldauditooriumis (Põhja pst 7, I korrus).

Fuajees on avatud näitus varasemate aastate koostööprojektide tulemustest, mis annab täiendava vaate EKA ja partneritevahelise koostööde ulatusele ja mõjule pikemas perspektiivis.

Esitlused on avalikud ja inglise keeles, nendega on oodatud tutvuma kõik EKA praegused ja tulevased võimalikud ettevõtluspartnerid ning tulevikudisaini huvilised.

Juba on uutel ettevõtetel taas võimalus anda märku soovist liituda LAETUS programmiga ja koostöös andekate disainiüliõpilaste ning rahvusvaheliste spetsialistidega hakata välja töötama innovaatilisi lahendusi.

Järgmise hooaja LAETUS alustab augustis 2024.

Design Showcase’ile registreerimine on avatud kuni 23. jaanuarini, esitlusele tulevate teemade, ajakava ja registreerimisvormi leiab siit.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud