Eesti inimarengu aruanne 2019/2020

Eesti inimarengu aruanne on iga kahe aasta tagant ilmuv raport, mis koondab Eesti tunnustatuimate teadlaste poolt koostatud materjale Eesti sotsiaalmajanduslikust arengust. Eestis on inimarengu aruanne ilmunud 1995. aastast, 2006. alates annab kogumikku välja SA Eesti Koostöö Kogu. Aruande patrooniks on Eesti Vabariigi president.

Juunis ilmus Eesti inimarengu üheksas aruanne, mille peateema on ”Linnastunud ühiskonna ruumilised valikud”. Selle valmimisse andsid märgatava panuse mitmed EKA teadurid, õppejõud ja doktorandid. Aruande peatoimetaja on Tallinna Ülikooli professor Helen Sooväli-Sepping ja kaastoimetajad Epp Lankots EKAst, Indrek Ibrus Tallinna Ülikoolist, Kadri Leetmaa ja Asko Lõhmus Tartu Ülikoolist ning Kristi Grišakov Tallinna Tehnikaülikoolist. Koostamisse panustas 39 teadlast Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Helsingi Ülikoolist ja Manchesteri Arhitektuuriülikoolist.

EKA teadusprorektor Epp Lankotsa toimetatud peatükis Avalik linnaruum analüüsivad olukorda EKA õppejõud ja teadurid artiklites

  • Avalik ruum kui elukeskkonda siduv võrgustik. Toomas Paaver, Elo Kiivet
  • Ehituspärand ja ruumikvaliteet. Triin Talk, Siim Raie
  • Aktivism avaliku ruumi koosloomes. Keiti Kljavin, Johanna Pirrus, Kaija-Luisa Kurik, Ingmar Pastak
  • Andmepõhine ruumiloome. Renee Puusepp, Raul Kalvo

Esmakordselt sedavõrd laiapõhises ülikoolidevahelises koostöös valminud raport on Eesti ühiskonnateadlaste seas enim hinnatud kohalikke väljaandeid. Riigikogu täiskogu istungil esitletav aruanne on Eesti teadlastelt ja ekspertidelt poliitikutele ja poliitikakujundajatele loodud teeviit ja see võiks olla kohustuslik lugemine Eesti ajakirjanike öökapil.

Loe Eesti inimarengu aruannet 2019/2020 SIIT

Eesti inimarengu aruande 2019/2020 põhisõnum ja järeldused

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud