EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loeng: JOHAN PAJU “Urban Biotopes – a case study of Social Nature in Stockholm”

 

Neljapäeval, 23. novembril kell 17.30 peab EKA arhitektuuriosakonna ruumides (Pikk 20, III k) loengu “Linna biotoobid: Stockholmi sotsiaalse looduse analüüs” arhitekt ja maastikuarhitekt Johan Paju.

Eelmise sajandi jooksul oleme linnades kaotanud sideme loodusega. Johan Paju analüüsib, kuidas võiks biotoobikeskse* mõtlemise linnamaastikesse tagasi tuua, mõistes paremini looduslikke süvastruktuure ja maastikuökoloogiat. Loeng keskendub põhjamaisele kliimale, Stockholmis Sveavägenil asuva Taklandskapeti (“katusemaastik”) analüüsimisele ja biotoobikesksele disainile ning praktikale URBANGREEN büroos, kus Johan Paju tegutseb. Loeng on ingliskeeles ning kõigile tasuta.

Johan Paju on üks Rootsi tähtsamaid maastikuarhitekte. Paju on viimase 15 aasta jooksul pidanud loenguid Stockholmi Kuninglikus Tehnoloogiainstituudis, olnud 1998. aastal üks maastikuarhitektuuribüroo Nature Oriented Design (NOD) kaasasutajatest, ning on täna ühe Rootsi suurima arhitektuuribüroo Fojab kaasomanik ja loovjuht. Paju on tegtusenud kõikjal üle maailma, kuid keskendunud peamiselt Põhjamaade arhitektuurile ja protsessikesksetele lahendustele. 2015. aastal võitis Johan Paju Siena auhinna parima maastikuarhitektuuriprojekti eest Rootsis. Paju on olnud Stockholmi arhitektuuriühingu ning Rootsi arhitektide liidu maastikuarhitektuuri akadeemia esimees.

*biotoop (< kreeka bios ‘elu’ + topos ‘paik’) on ühetaoliste keskkonnatingimustega asustusala, kus elavad seal kohastunud loomad ja taimed.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud