EKA avatud akadeemia suveprogramm


Suvi ei ole enam kaugel! EKA avatud akadeemias saab nii juunis kui ka augustis oma loovust arendada väga inspireerivates kunstivaldkondades. Näiteks saab õppida, kuidas luua päris oma unikaalse disainiga sandaalid või hoopiski valgusti.

Lisaks on võimalik kõigil huvilistel omandada värske perspektiiv Matti Pärki juhendamisel linna joonistades või katsetada EKA fotolaboris, kuidas analoogfotosid ilma kaamerata teha.

Sel suvel suundume ka taas linnast välja — Lahemaa äärealal keset jõge paikneval saarel saab õppida joonistussütt valmistama ning kuidas seda ka oma loomingus kasutada.

JUUNI


Barefoot-sandaalide valmistamine

12.— 15. juuni
Juhendavad Kelian Luisk ja Marika Jylhä

Kursusel valmistatakse käsitsi kvaliteetsest nahast barefoot– ehk paljajalusandaalid vastavalt osaleja jala mõõtudele ja valitud disainile. Barefoot-sandaalide tegemiseks kasutame kergeid ja painduvaid materjale, jalanõudel puuduvad toestused ja pehmendused.

Vildist kübara valmistamine

23. mai — 08. juuni
Juhendab Mari Masso

Kursus on mõeldud nii disaineritele kui ka kõigile neile, kes tunnevad huvi vildist kübarate valmistamise vastu ning soovivad saada teadmisi ja oskusi, kuidas valmistada vildist kübarat. Kursuse käigus valmib igal osalejal üks vildist kübar.

Linna joonistamine

16. mai — 13. juuni
Juhendab Matti Pärk 

Suvine joonistamise kursus on mõeldud neile, kel on huvi arhitektuuri vastu ning soov arendada oma oskusi keskkonna ja ruumi kujutamisel. Nelja päeva jooksul õpitakse andma väheste vahenditega edasi Tallinna vanalinna ja Kalamaja miljööd.

AUGUST


Portselanist ehte valmistamine

14. — 17. august
Juhendab Elize Hiiop

Kursusel tutvutakse portselanehte loomisprotsessiga ehk isikupärase ehte kavandamisest kandmiseni. Õppetöö käigus saavad osalejad teadmisi portselanehte valmistamise kohta ning omandavad oskused, et unikaalseid ideid omal käel ellu viia.

Valgusti prototüübi valmistamine

14. — 17. august
Juhendab Tarmo Luisk

Kursuse jooksul saavad osalejad teadmisi valgustitest. Tehakse läbi disainiloome protsess; kaardistatakse vajadused ja materjalid, genereeritakse ja analüüsitakse ideid, visandatakse valgusti ning lõpuks valmistab iga osaleja oma valgusti protüübi.

Joonistussöe valmistamine ja söejoonistus

12. — 13. august
Juhendab Anete Lomp

Kahepäevane kursus toimub Lahemaa äärealal keset jõge paikneval saarel. Kursuse lõpuks valmivad osalejatel joonistussöe komplekt ning söejoonistused. Joonistamist juhendatakse individuaalselt ning selle käigus õpitakse perspektiivi kujutamise võtteid.


Fotogramm ehk kaamerata fotograafia

14. — 24. august
Juhendab Kristiina Hansen

Kursuse käigus tutvutakse analoogfotograafias kasutatavate materjalide omadustega ning õpitakse ilma kaamerata kujutist jäädvustama. Õpitakse, kuidas komponeerida ja printida valgustundlikule paberile fotokeemia abil mustvalget kujutist. 

Raamatuillustratsiooni algõpe

14. — 17. august
Juhendab Kertu Sillaste

Kursusel osalejad saavad teadmisi kaasaegsest raamatuillustratsioonist. Lühiülesannetega arendatakse iga autori väljendusvahendeid. Kursuslased saavad esmase kogemuse illustraatoritöö tegemiseks loomeprotsessi läbi tehes.

Linna joonistamine

14. — 17. august
Juhendab Matti Pärk 

Suvine joonistamise kursus on mõeldud neile, kel on huvi arhitektuuri vastu ning soov arendada oma oskusi keskkonna ja ruumi kujutamisel. Nelja päeva jooksul õpitakse andma väheste vahenditega edasi Tallinna vanalinna ja Kalamaja miljööd.

Tutvu kogu EKA avatud akadeemia programmiga siin!

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud