EKA doktorikooli külalisprofessor on Rolf Hughes

Rolf Hughes

EKA doktorikool alustab sellest sügisest külalisprofessori programmiga. Doktorikooli külalisprofessoriks kutsutakse igal aastal üks oma valdkonna silmapaistev teadlane või loomeuurija, kes õppeaasta vältel keskendub ühe õppekava doktorantidele, nende juhendamisele ja tagasiside andmisele. Esimeseks külalisprofessoriks valitud Rolf Hughes viib kahe semestri vältel läbi loomeuurimusele keskendunud intensiivseminare kunsti ja disaini õppekava doktorantidele nõustades, kuidas valida ja rakendada uurimismeetodeid ning siduda loomingut ja kirjutamist. Vabade kohtade olemasolul on võimalik ka teistel EKA doktorantidel seminarides osaleda.

Rolf Hughes on olnud loomeuurimuse valdkonnas tegev alates selle algusest 1990. aastatel.  Loovkirjutuse taustaga (PhD East Anglia ülikoolist 1994) Rolfi uurimis- ja õppetöö keskmes on (loome)valdkondade vaheliste ühenduste loomine ja küsimus, kuidas praktikapõhise uurimuse meetodid transdistsiplinaarsust võimaldavad. Rolf on olnud loomeuurimuse professor Stockholmi Kunstiülikoolis (2014-2017), disainiteooria ja praktikapõhise uurimuse professor Konstfackis (2006-2013), külalisprofessor Leuveni katoliku ülikooli Sint-Lucase arhitektuurikoolis (2007-2013). Praegu on ta teadur ja loomeuurimuse juht eksperimentaalse arhitektuuriga tegelevas rühmas Newcastle’i Ülikooli juures ja külalisprofessor Norra riiklikus loomeuurimuse programmis. Rolf on juhendanud ja konsulteerinud doktoritöid kunstis, disainis, fotos, etenduskunstides ja arhitektuuris Bartletti arhitektuurikoolis, Westminsteri ülikoolis, Middlesexi ülikoolis, KU Leuvenis, Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, Stockholmi Kunstiülikoolis ja Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis, Oslo Arhitektuurikoolis jm. Ta on aidanud välja töötada loome- ja pratkikapõhise uurimuse riiklikke strateegiaid kohalikele teadusagentuuridele Rootsis, Norras, Austrias, Itaalias ja Portugalis. Aastatel 2011-2015 oli Rolf rahvusvahelise loomeuurijate ühenduse Society for Artistic Research asepresident.

Rolf on ka kirjanik ja luuletaja, tema loomingut on avaldanud erinevad kirjastused (nt Faber & Faber), see on ilmunud erinevates kogumikes ja esitatud meedias (nt BBC) Hetkel on Rolfil käsil raamatu Ways of Knowing koostamine kirjastusele Routledge.

Vaata lisa https://www.ncl.ac.uk/apl/staff/profile/rolfhughesnclacuk.html#background

Külalisprofessori programmi toetab projekt “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus”. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud