EKA eksperimentaalvormide näitus “Padjapiir” Viru Keskuses

Foto: Riina Varol

1. veebruaril avaneb Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaritudengite näitus „Padjapiir“ Viru Keskuses.

Eksperimentaalvormide näitus on EKA noorte talentide, moekunstnik Liisi Eesmaa ja visuaalkunstnik Flo Kasearu koostöös sündinud loomeprojekt, milles segunevad tegelikkus ja ulme, luues hübriidse koha kahe maailma vahelisel alal.

“Seekordne näitus viib olemise ulmadest välja kasvanud pehmete vormide ja kummituslike tegelaste vatist maailma. Tekimaailm, mis kaitseb ja hoiab, kuid avab portaali ka tontlikele õudusunenägudele, ” sõnab projekti üks loomingulisi juhte Liisi Eesmaa.

Läbi seitsme aasta toimunud eksperimentaalvormide näituste missiooniks on kujunenud materjalijääkide õiglane ja loominguline kasutamine disainis. Materjal saadi tegevuse lõpetanud patju ja tekke tootvalt ettevõttelt, kuid esimesena valmisid neist EKAs siia saabunud Ukraina põgenike tarvis 240 padjapüüri, 40 tekki ja 20 voodilina. Jääkmaterjalidele astuti vastu suure innuga – näiteks neelas teos “Urr” endasse 12 kilogrammi vatiini ning dünaamiline “Gorgo” käitas 150 meetrit padjapüüride õmblemisel kasutatavaid tõmblukke. Suur rõhuasetus jäi enamasti pehmete vormide loomisele. “Turvapadjaklubikursus…eksperimenteeri, katseta ja kuku kuidas tahad, enda vormitud ja küpsetatud turvapadi päästab ikka olukorra,” võtab emotsiooni kokku Flo Kasearu. Liisi Eesmaa lisab: “Mind vaimustab antud projekti puhul tudengite toores loovenergia ja sestap on ka seitsmendat korda selle ette võtmine kõike muud kui tavaline.”

Näitust võõrustab pikaajaline partner Viru Keskus. “Meil on au toetada EKA eksperimentaalsete vormide näitust juba neljandat aastat järjest. Läbi kolme ühiskonda raputanud aasta on vormiloojate tööd me aatriumis peegeldanud üldsuse meeleolusid. Viru Keskuse jaoks on oluline nii Eesti moedisaini pealekasvu ideede tutvustamine kui materjalide taaskasutuse viiside otsingud,“ mõtestab koostööd Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Teosed on eksponeeritud sürreaalset unenägu meenutavas keskkonnas, mille muudavad värvikaks fotograaf Riina Varoli tundlikud fotod. Galerii on esitletud hiidpatjadel, kandes edasi näituse “pehmeid väärtusi”.

Näituse avamine toimub Viru Keskuse aatriumis 1. veebruaril, kell 16.00 ning jääb avatuks 15. veebruarini. Näituse külastus on tasuta.

Kunstnikud: Maria Roosiaas, Anastasia Makarova, Edvard Vellevoog, Freyja Tralla, Ron Verlin, Hanna Johanson, Hanna Tiina Pekk, Jaagup Kaiv, Kassandra Laur,  Liisi Hinto, Rita Lenore, Kristiina Tali, Regina Vanner, Helena Kisant, Romet Kaljo, Stella Tukia, Triin Anijalg, Kristina Oja, Jentl Rietdijk (HOL).

Juhendajad: Liisi Eesmaa (kunstiline juht), Flo Kasearu

Fotograaf: Riina Varol

Produktsioon: Piret Puppart, Sirli Pohlak

Graafiline disain: Kertu Kibal, Emma Reim

MUAH: Mammu

Modellid: Janika (Agency Icon), Roman Fironov (Vector MGMT)

Ürituse toetajad: EKA, Viru Keskus, Lipuvabrik, Kolimisrõõm, UKU Pure Earth, Uuskasutukeskus, Anna Viigi Stuudio, Nudist, Vector MGMT, Agency Icon 

Lisainformatsioon:
Triin Anijalg
triin.anijalg@artun.ee

Üritus Facebookis

Õmblusaktioon ukrainalste heaks7
Õmblusaktioon ukrainalste heaks6
Õmblusaktioon ukrainalste heaks5
Õmblusaktioon ukrainalste heaks4
Õmblusaktioon ukrainalste heaks3
Õmblusaktioon ukrainalste heaks2
Õmblusaktioon ukrainalste heaks1
6 Kassandra Laur fotograaf Riina Varol portrait
5Jaagup Kaiv fotograaf Riina Varol
4 Triin Anijalg fotograaf Riina Varol
3 Hanna Johanson fotograaf Riina Varol
2 Ron Verlin fotograaf Riina Varol
1 Maria Roosiaas fotograaf Riina Varol
7 Kassandra Laur fotograaf Riina Varol landscape
1 Maria Roosiaas fotograaf Riina Varol
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud