EKA esindus SUSTEXMODA´l Brasiilias

Annika Kiidron-Roometsa disain

Eelmisel nädalal lõppes Sao Paolo moenädalaga Ladina-Ammerika suurimaid moesündmusi. Showde perioodi juhatas sisse kontinendi suurim kestlikule moele ja tekstiilile  pühendatud konverents SUTEXMODA, mille organiseerijaks EKA partnerülikool School of Arts, Science and Humanity of the University of São Paulo (EACH-USP). 

Kahel päeval aset leidnud temaatiliste ümarlaudade ühe spiikrina astus üles moeosakonna juht Piret Puppart, loengut pidas moeosakonna vastne magistrant Liisa Kanemägi ning nii Liisa kui Annika Kiidron-Roometsa magistritööde tulemused olid eksponeeritud näitusel. 

Ümarlaudade fookuses olid sotsiaalsed teemad, sh jätkusuutlik haridus, mis võimalus reflekteerida EKA praeguseid samme rohehariduse suunas ning anda sissevaade FashionSEEDSi programmi, kui ka sammud kekskonnasõbralikuma ettevõtluse suunas. Liisa Kanemäe loengu teemaks oli kaduvuse kui meetodi perspektiivid moes, põhinedes tema hiljutisel magistritööl “Enhanced Perishability – Surrendering Knitwear to Embodied Flux”. Annika Kiidron-Roomets eksponeeris aga tiikitud töid ning eskiise kollektsioonist “Give Me My Fairytale”, mis on toonud talle varasemalt Grand Prix Premiere Vision Pariisi moekonkursilt. Partnerülikooli- ning konverentsiga oli tutvumas ka EKA aksessuaarioskonna esindaja Kelian Luisk.

Ümarlauad ja loengud leidsid aset 9., 10. ja 11. novembril. Näitust eksponeeriti  kogu konverentsi vältel. Visiit toimus Erasmus+ finantseerimise toel.

SUTEXMODA Brasiilia3
SUTEXMODA Brasiilia4
SUTEXMODA Brasiilia5
SUTEXMODA Brasiilia6
SUTEXMODA Brasiilia7
SUTEXMODA Brasiilia8
SUTEXMODA Brasiilia9
SUTEXMODA Brasiilia10
SUTEXMODA Brasiilia11
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud