EKA G 2013 OPEN CALL

EKA galerii (EKA G) avab detsembris taas oma uksed ning ootab hiljemalt 16. detsembriks näituseprojekte 2013. aasta kevadsemestrisse.

EKA G asub Disainiteaduskonna ja rektoraadi hoone (Estonia pst 7/Teatri väljak 1) fuajees. Ruum on ruudukujulise põhiplaaniga (11 x 11 meetrit), seda poolitavad neli klassitsitlikku sammast, mõned uksed ja aknad (ruumiplaan manuses). Seina kõrgus on 3,5 meetrit ning töid on võimalik eksponeerimida kuni 18 meetril seinapinnal.

Ruumi keskele, nelja samba vahele, on paigutatud puidust vahesein (6 x 1,2 m), mis laiendab eksponeerimispinda. Samas jagab vahesein ruumi mõtteliselt kaheks – paremale poole jääb mehitatud infolett ning plakatisein, vasakule poole vaid näituste tarbeks ettenähtud ruum (kuigi näitused võivad võivad ja peaksid hargnema mõlemale poole).

Eraldi on võimalik taotleda näituseaega EKA G kohal asuvassse Pseudogaleriisse (suuremate näituste korral võiksid kandideerijad kaaluda mõlema ruumi kasutamist). Pseudogalerii mõõdud on 8 x 3 meetrit (foto manuses).

Ruumid on varustatud adekvaatse valguspargiga, seintel on siinid, olemas on konksud, traadid ja tamiil. Seinte ja lagede muul viisil kasutamine on ka võimalik. EKA G pakub omalt poolt kuni kaheksat dvd-mängijat, kahte 32-tollist televiisorit (mitte päris “plasmad”, aga kompaktsed küll). Galeriil puuduvad (veel) projektoreid, kõlarid ning kõrvaklapid. Vastava inventari hankimisega tegeleme jooksvalt (seniks osutame abi osakondade kaudu tehnika hankimisel).

Näituseprojektide avaldused vaatab üle ning programmi paneb kokku komisjon, kuhu kuuluvad EKA G galerist Gregor Taul, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kuraator Rebeka Põldsam, EKA fotograafia osakonna meister Reimo Võsa-Tangsoo, EKA graafilise disaini osakonna külalisassistent Anu Vahtra ning maastikuarhitektuuri eriala tudeng Grete Veskiväli. EKA G eelistab erialaüleseid projekte (nt kunstiteaduse tudengid kureerimas vabade kunstide teaduskonna tudengeid või arhitektuuri- ja disainiteaduskonna tudengid lahendamas linnaruumilisi probleeme), päevakajalisi grupi- ja isikunäituseid ning seejärel traditsioonilisi “ülevaatenäituseid”.

TAOTLUS PEAKS SISALDAMA:

1. vabas vormis avaldust

2. näituse võimalikult täpset kirjeldust

3. soovitavat aega (mõned päevad kuni kaks nädalat ajavahemikus jaanuar–juuli 2012)

4. kõigi osalejate nimesid, CV-sid

5. kontaktisiku andmeid (telefon, e-post)

6. portfooliot (kas digitaalselt, paberil või viidatuna veebilehele)

Taotlused palun saata aadressile gregor.taul@artun.ee märksõnaga EKA G TAOTLUS 2013 või postitada/tuua hiljemalt 15. detsembriks 2012 aadressile:

EKA G

Estonia pst 7, Teatri väljak 1

10143

Tallinn

 

 

Kõigeparemate soovidega,

küsimuste korral meeleldi vastates

 

Gregor Taul

gregor.taul@artun.ee

55 690 456

 

EKA G

Galerist

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud