EKA ja KASK nomaadlik õppeprojekt sai lõppakordi Station Narval

Foto: Piret Puppart

Eesti Kunstikadeemia ja Genti kunstiülikooli (KASK) moe, tekstiili ja aksessuaariosakondade ühine suvine etnograafiale pühendatud kursus kulmineerus sellel nädalavahetusel valgusinstallatsiooniga “Ilmakirjad” NART kunstiresidetuuri ruumides.

Heimtalist Anu Raua juurest alguse saanud pärimuskümblus viis läbi Setomaa Narva kohtuma nii selle varasema soome-ugri rikkaliku maailma kui ka praeguste kultuurilistekihistustega. Piret Pupparti juhtimisel kunstiresidetuuri ruumides läbi viidud töötoaga liitusid ka kohalikud soome-ugri pärandist huvitatud linnaelanikud, kes jagasid oma juuretest lähtuvaid traditsioone ning ühinesid lõpuks tudengitega ka disainiprotsessis. Ühise töötoa raames valmisid traditsiooniliste mustritega kaunistatud objektid, mis valguse toel täitsid kogu näitusesaali kõnekate valgusornamentidega.

Station Narva muusika- ja linnakultuurifestivali raames sai töö esitatud ka laiemale publikule ja seda nii reedel kui laupäeval. Helimaastike valguse abil loodud mustrite saateks lõi Ekaterina Kuznetsova, kes kostitas traditsiooniliste muusikapaladega hääbuvates soome-ugri keeltes sh isuri ja vadja lauludega KASKi tudengite saabumst Eestisse toetas ülikooli innovatiivne rändeõppeformaat Nomadic School of Arts.

rpt
EKA ja KASK foto Piret Puppart2
EKA ja KASK foto Piret Puppart3
EKA ja KASK foto Piret Puppart4
Fotod: Piret Puppart
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud