EKA Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku BA preemiad 2021

EKA Noore kunstniku laureaadid Stina Isabel Gavrilin jaLiisa-Aleksandra Volmer ning Noore tarbekunstniku BA preemia laureaat Karin Kreek

18. juunil kuulutati välja EKA Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku BA preemiad.

Noore kunstniku BA preemia 1500€  läheb jagamisele kahe lõpetaja vahel. 

Liisa-Aleksandra Volmer “Sixtuse Madonna” (Juhendaja: Holger Loodus)

Liisa-Aleksandra Volmeri “Sixtuse Madonna” on isikupärane ning väga julge taies, teemakäsitlus ajakohane ning vajalik. Teos on väga tugeva sotsiaalse sõnumiga, uurimuslik ja brutaalselt aus ning toimib teatavat laadi purgatooriumina, kus autor de- ja rekonstrueerib identiteeti stigmatiseeritud perekonnaliikme kaudu. Žürii tõstis esile ka teksti ja visuaali osavat ning ootamatut põimimist.

Stina Isabel Gavrilin “Hommikust.” / “Ma lähen hulluks” (Juhendajad: Reimo-Võsa Tangsoo, Laura Kuusk)

Stina Isabel Gavrilini kordustele ülesehitatud bakalaureusetöö “Hommikust.” / “Ma lähen hulluks” paistab silma tundlike esteetiliste koodide oskusliku kasutamise poolest, võludes vaataja minimaalsete kunstiliste žestidega. Žürii leidis, et töö on ühtne, lummav ning mõjub mõningase meditatsiooniteraapiana. Autoril on edukalt õnnestunud ühikulise infovoo üleküllus teisendada terviklikuks ja katkematuks mõttevooks, tardub aeg ning liikumine moondub seisakuks.

Komisjoni kuulusid: Kirke Kangro, Taavi Talve, Sten Eltermaa, Triin Kerge. (E. Kard ei saanud tulla).

Žürii üksmeelsel otsusel läheb selle aasta Ott Kikkase Noore Tarbekunstniku BA stipendium Karin Kreekile.

18. juunil, 2021 kogunenud zürii, koosseisus Raili Keiv (esimees), Liisbeth Kirss, Johanna Ulfsak, Karl-Christoph Rebane ja Rait Lõhmus täheldas, et laureaat Karin Kreegi puhul torkab silma tema tööde tugevus eri tasanditel. Ta on osav loo jutustaja nii kontseptuaalselt kui visuaalselt. Moekunstniku püstitatud teemad ja küsimused on aktuaalsed, tundlikud ja elulised. Samuti hinnati kõrgelt tema materjalide eksperimentaalset kasutamist, meisterlikkust ja pühendumust.

Esile tõstetakse ka EKA keraamika tudengi Triin Lehismetsa põneva ja põhjaliku portfoolio, tähelepanu köitis tema metoodiline teekond glasuurimaailmas.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud