EKA tekstiilidisaini dotsent Kristi Kuusk tutvustas Terevisioonis nutitekstiile

26. septembri hommikul käis EKA tekstiilidisaini dotsent Kristi Kuusk ETV Terevisioonis rääkimas tulevikutekstiilidest. Tema loodud tekstiilid on aga juba meie olevik ja müügil kaubandusvõrgus.

 

Textales tekil, padjal ja vaibal ärkavad digitaalsed tegelased “ellu” kui neid läbi nutiseadme uurida. St, tegelased keda palja silmaga tekil ei näe ilmuvad läbi mobiili ekraani.

“Taustal on tegu ideega, mille arendasin enda doktoritöö raames Eindhoveni Tehnikaülikoolis, mille kohaselt tekstiilid saavad ajas muutuma hakata nii nagu inimenegi muutub. St. samal tekil saab punamütsike kasvada kaasa lapsega, või lapsevanem tuua jutustusse teemasid mis just hetkeolukorras olulised selle pere jaoks on,” selgitab Kristi.

 

 

Spellbound seevastu on palja silmaga nähtav: Valges öökull magab, pimedas on ärkvel; valges rebane tantsib, pimedas on kosmonaut. Pluusi kandja saab jutustuses aktiivse rolli valides otsustada, mida tegelane peaks tegema.

 

Terevisiooni lõiku vaata järele siit http://etv.err.ee/v/meelelahutus/terevisioon/terevisiooni_lood/f4ef5ffa-9e8b-4736-ab3d-7023e06d7b28/tutvustame-tuleviku-tekstiile

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud