EKA tudengid Cumuluse andekate laagris Jaipuris

Foto: Piret Puppart

Esimene Cumulus Student Talent Camp alustas 30. oktoobril Indias, ARCH College of Design & Businessil, teemal “Disaini identiteedi suund”.

Üritus on meelitanud õpilasi kohale kogu maailmast, pakkudes kujundavat kogemust, mis süveneb India rikkalikku kultuuripärandisse, lahendades samal ajal loomemajanduse kaasaegseid väljakutseid. EKAt esindavad doktorant Marta Konovalov ja kolm moekunsti BA üliõpilast Karmel Kibena, Maria Roosiaas ja Morgan Kinna, lisaks moemagistrant Kadri Vahar.

ARCH College on uhkusega selle Cumulus Associationi algatuse juhtasutuseks. Cumulus on ülemaailmne tippkunsti-, disaini- ja meediainstitutsioonide võrgustik, mille liige on ka EKA. ARCH College’i direktor ja asutaja Archana Surana toob oma 28-aastase disainikoolitaja kogemuse esiplaanile, olles Cumuluse juhatuse asepresident, olles selle murrangulise ettevõtmise eesotsas.

Erinevad rahvusvahelised osalejad

Student Talent Camp on kutsunud osalema kaheksa hinnatud institutsiooni seitsmest erinevast riigist üle maailma, sealhulgas Sheffield Hallami Ülikool (Inglismaa), Sapienza Ülikool Rooma (Itaalia), Eesti Kunstiakadeemia (Eesti), Lapi Ülikool (Soome), Portlandi Ülikool (USA), The Design Village (India) ja Antwerpeni Ülikool (Belgia). Laager, kus on kolmekümnest osalejast koosnev mitmekesine grupp, kuhu kuuluvad üliõpilased ja õppejõud, tõotab loovate meelte globaalset lähenemist.

Erinevate loomemajanduste külastamine

6-päevase üliõpilastalendilaagri Cumulus raames on õpilastel võimalus külastada seitset loomemajandust, mis esindavad India käsitööd ja kultuure. Nende tööstusharude hulka kuuluvad Nila House, Neerja Blue Pottery, Rangotri, Jaipur Watch Company, Jaipur Rugs, Gomes ja kohalikud poed. Nende külastuste eesmärk on neid loomingulisi ettevõtmisi paremini mõista.

Loomemajanduse mõjuvõimu suurendamine säästva disaini kaudu

See üritus on kooskõlas ÜRO säästva arengu eesmärkidega (SDG), keskendudes eri eesmärkidele, mis hõlmavad sotsiaalset, kommunikatsiooni-, toote- ja säästvat disaini. Rahvusvahelised üliõpilased külastavad Jaipuri klastreid ja kohalikke turge, et sukelduda India elavate traditsioonide kogemustesse. Pärast neid külastusi selgitavad õpilased välja nende tööstusharude ees seisvad väljakutsed ja püüavad leida lahendusi disainmõtlemise ja selle protsesside rakendamise kaudu. Kõige põnevam on see, et need õpilased valmistavad ette prototüübid ja esitlevad neid laagri viimasel päeval.

Sukelduge Jaipuri rikkalikku kultuuri ja looge püsivaid mälestusi

Lisaks nendele rikastavatele kogemustele sukelduvad õpilased Jaipuri elavasse kultuuri selliste tegevustega nagu “Rock Satsang” ja “Gala Evening”. Üritusel on ka põnev “City Tour”, mis tõotab tekitada seiklustunnet. ja lõbusat oma õppeteekonda. Need põnevad tipphetked tagavad, et õpilased ei saa mitte ainult väärtuslikku teavet säästva disaini kohta, vaid loovad ka kestvaid mälestusi ja naudivad selle haridusteekonna lõbusat poolt.

Loovuse kasvatamine ja koostöö edendamine

Cumulus Student Talent Camp on õpilastele hindamatu platvorm oma loomingulise potentsiaali suurendamiseks ja disainioskuste täiustamiseks. See on loodud selleks, et süvendada osalejate arusaamist elavatest traditsioonidest, ringikujulisest ja jätkusuutlikust disainist ning kultuurilise identiteedi keskset rollist disainiprotsessis. Laagri eesmärk on inspireerida järgmist põlvkonda loomingulisi professionaale, pakkudes kaasahaaravat kogemust, töötubasid, valdkonna suhtlust ja koostööalgatusi. Mitmete kaasahaaravate tegevuste kaudu selgitavad osalejad välja oma disainiprobleemid, toovad välja uuenduslikke ideid, arendavad prototüüpe ja dokumenteerivad oma kogemusi, esitledes lõpuks oma tööd lõplikul esitlusel ja näitusel.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud