EKA tudengid võidukad Startup Weekendil Saksamaal Saarbrückenis

LAULU meeskond tööhoos Startup Weekendil. Foto: Sven Idarand
LAULU esitlus
Up2skill esitlus
Projektide LAULU ja Upskill esitlused. Foto: Sven Idarand

17.–19. juunil Saksamaa linnas Saarbrückenis toimunud Techstars Startup Weekendi võidukolmikust kaks tiimi olid algatatud EKA tudengide poolt. Zürii tõi esile, et EKA tudengid torkasid silma hea disainiprotsessi juhtimisega, millega otsiti maailamuutvat globaalset probleemi mida keskkonnateadlikult lahendada.

Saarimaa Ülikooli kutsel osalesid rahvusvahelisel ärimudelite häkatonil kolm tudengit EKAst: sisearhitektuuri bakalaureuse tudengid Harold Kiisler ja Alvin Kanarbik ning EKA ja TalTechi ühisõppekava Design and Technology Futures vastne lõpetaja Aire Aasmäe

Häcketoni võitis Aire Aasmäe tiim UP2SKILL. Tegu on platvormiga, mis viib kokku need, kes soovivad õppida uusi oskuseid valdkondlike mentoritega. Žürii sõnul tõi ideele võidu väga hästi teostatud esitlus ja platvormi ideekavand ning see kuidas ideelahendus suutis digitaalse meediumi muuta personaalseks. Häketoni kolmanda koha saavutas Harold Kiisleri ja Alvin Kanarbiku idee LAULU – festivalidele ja toitukauplustele suunatud pakendiringluslehendus. 

Techstars Startup Weekend Saarbrückenis korraldajad on Saarimaa Ülikool ja FITT GmbH. EKA osales programmis tänu Transform4Europe konsortsiumile, tudengite osalust toetas nii Euroopa Regionaalarengu Fond kui ka Erasmus+ programm.

Häkatonil osalejad on edasi oodatud osalema Transform4Europe äriplaanide konkursil rahalise auhinnaga 5000 eurot. Konkursi korraldab Trieste Ülikool Transform4Europe konsortsiumi raames. EKA ja Saarimaa Ülikool jätkavad koostööd ettevõtlusõppe arendamisel, millega soovitakse pakkuda ka edaspidi EKA tudengitele ja töötajatele võimalust rahvusvahelistel häkatonidel ja programmides osaleda.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud